כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הקירות בדירה רטובים? כך תמצאו את מקור הבעיה!

איתור רטיבות דורש מכם היכרות עם האיזורים שמועדים לפורענות ברחבי הבית. הנה המאמר שיעשה סדר וגם יעזור לבחור אנשי מקצוע מיומנים.

10/02/2016

אם תתעלמו הבעיה לא תעלם

אם תתעלמו הבעיה לא תעלם
התעלמות מרטיבות היא טעות חמורה אך נפוצה של בעלי בתים ושוכרי דירות. נזילה בצנרת לא נפתרת מעצמה, אלא להיפך: היא מחמירה וגוררת שורה ארוכה של נזקים בריאותיים, אסתטיים וכלכליים. השאלה היא כיצד מוצאים את מקור הבעיה ואיך יודעים עם מי להתייעץ.

זיהוי מקורות הנזילה

בשלב הראשון כדאי לדעת מה מקורות הנזילה האפשריים. כאן יש כמה אופציות שחשוב לשים לב אליהן:
• ליקויי בנייה וחיפוי קירות לקוי
• עיבוי בחדרי אמבטיה או שירותים כתוצאה מאדי מים
• ניקוז לקוי ומרזבים סתומים
• איטום לקוי בגג, במרפסת, בקירות ועוד
• נזקי צנרת כמו פיצוצים או נזילות איטיות

בשלב השני תצטרכו להיכנס לעובי הקורה ולעקוב אחר כתמי הרטיבות. שימו לב בעיקר לשינוי צבע הקיר בנקודה מסוימת, השוו בין קירות בחללים שונים של הבית ונסו להבחין בצבע השונה בין קיר רטוב לבין קיר יבש. אינדיקציות נוספות לרטיבות הן סימנים מעל איזורי הפאנלים, קילופי צבע, שינויים בגוון התקרה והתנפחות של איזורים מסוימים בקירות.

ציוד וטכניקות לבדיקת רטיבות

הסוד של בדיקת רטיבות אפקטיבית הוא להבחין בסימנים השונים לפי איזורים ברחבי הבית. רטיבות באמבטיה ובחדר השירותים נובעת מנזילות וליקויי איטום בתוך הדירה, בעוד רטיבות בגג או במרפסות שהיא תוצאה של איטום לקוי בחוץ. הדרך היחידה לאתר את הרטיבות ולמנוע נזקים מצטברים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע. בסופו של דבר, לרובנו את היכולת לפרק קירות ולהרים מרצפות כדי לזהות צנרת חלודה או פיצוצי מים.

באיזה כלים נשתמש?

אפשר היום להשתמש במגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות ומדויקות לאיתור רטיבות ובעיות צנרת, איטום או נזילות. הנה כמה דוגמאות לכלים מן הסוג הזה:
• צילום אינפרא אדום והדמיה טרמית
• צילום פנים צנרת באמצעות סיב אופטי מתקדם
• גילוי נזילות באמצעות קורלטור
• בדיקות מעבדה ומדידת לחות

מה קורה בדירה חדשה?

מומלץ לעבור ביקורת ולבצע בדק בית גם בדירות חדשות. כך אפשר לבדוק עמידה בתקן המקובל בחלונות, בתקרות ובאיטום הגגות. ביקורת מבנים ובדק בית היא חלק בלתי נפרד מבדיקת טרום קניה וחוות הדעת של המומחה קבילה בבית משפט ובהליכי גישור. המשמעות היא שניתן להשתמש בממצאים על מנת לתבוע קבלן דירות חדשות או לדרוש פיצוי ממשכירי בתים.

ערכו מחקר שוק

בשלב האחרון של טיפול בנזילות וברטיבות תצטרכו למצוא איש מקצוע שילווה את הפרויקט. שימו דגש על ניסיון, מקצועיות והמלצות מלקוחות קודמים. תאמו פגישת היכרות עם נציגי החברה וקבלו הצעת מחיר מסודרת. בדקו מה כוללת הצעת המחיר והתעקשו על תקופת אחריות ארוכה. כך תוכלו לפתור את הנזילה לצמיתות ולמנוע כתמי רטיבות נוספים ברחבי הבית או הדירה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים