כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס אוטומציה

אנשי מקצוע שעוסקים בשיווק וייצור רכיבים ועזרים למערכות אוטומציה צריכים לעבור קורס הכשרה ייעודי. במאמר הבא נסביר על מאפייני הקורס, נושאי הלימוד העיקריים ואפשרויות התעסוקה

10/02/2016
קורס אוטומציה מכשיר אנשי מקצוע שרוצים להשתלב בתחום הייצור והתעשייה. במסגרת הקורס ניתן ללמוד על פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ולהשתלב בתהליך בניית מערכות אוטומטיות. ניתן לעבור את הקורס גם על מנת לספק שירותי תחזוקה ועבודה שוטפת עם מערכות קיימות.
מטרת הקורס היא לסייע לאנשי מקצוע בעת השימוש בעזרים מכניים או אלקטרוניים, במטרה ליצור סדרת פעולות רצופות ללא מגע יד אדם. כתוצאה מכך ניתן לייעל את ביצוע הפעולות היום יומיות ולעשות שימוש באמצעים טכנולוגיים עצמאיים כדי לחסוך בהוצאות.

רוב נושאי הלימוד בקורס הם סביב התחומים הבאים:

א. יתרונות וחסרונות של תהליכים אוטומטיים

התעשייה המודרנית נשענת בצורה משמעותית על תהליכים אוטומטיים. במהלך הקורס נחשפים הסטודנטים ליתרונות ולחסרונות של הענף, תוך הסקת מסקנות מפרויקטים שבוצעו בארץ ובעולם. באמצעות היכרות עם היתרונות והחסרונות ניתן לשפר את תהליך העבודה האוטומטי ולהשיג תוצאות מרשימות בתוך זמן קצר.

ב. שיקולי כדאיות

הסטודנטים לומדים על שיקולי כדאיות של מכשירים אוטומטיים שמיוצרים עם או בלי קוד פתוח. במסגרת שיקולי כדאיות גם לומדים איך לבחור כלי בדיקות ובקרה, כיצד להשתמש בתקן ISO לציוד אוויר ובאיזה אופן לשלב רכיבים במערכות השונות.

ג. התנסות מעשית

הקורס כולל התנסות מעשית בתחומים כגון תכנון מעגלים, מעבדת פיקוד חשמלי, טיפול במעגלים המחוברים לבקר מתוכנת ועוד. המטרה בהתנסות המעשית היא להכשיר את בוגרי הקורס לעבודה מיידית בענף. במילים אחרות, התנסות מעשית היא תנאי לקבלת התעודה ולאחר מכן ליצירת יתרון בשוק עבודה צפוף ודינאמי.

ד. הידראוליקה

אי אפשר לקבל תעודת הסמכה לפני שלומדים על הידראוליקה. כאן הנושאים הם פעולות רכיבים הידראוליים, קירור, סינון והשוואה בין מעגלים פנאומטיים והידראוליים או סימנים מוסכמים שעולים בתהליכי אוטומציה ופיקוד חשמלי.

קהל יעד ואפשרויות תעסוקה

קהל היעד העיקרי של הקורס כולל הנדסאים, טכנאים ואנשי ייצור. גם אנשים העוסקים במערכות אוטומטיות יכולים לעבור את הקורס כדי להעשיר את הידע שלהם. הקורס מבוקש בקרב אנשים מתחום התעשייה וגברים או נשים שמעוניינים לבצע הסבת מקצוע. הקורס מספק הזדמנות מצוינת להשתלב בתעשייה ולהתחיל לעסוק בתהליכי אוטומציה באופן כמעט מיידי. בנוסף, מוסדות הלימוד מפוזרים בכל רחבי הארץ והם מקלים על מי שרוצה לעבור את הקורס תוך כדי עבודה במשרה קיימת.

תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד מאפשרת לבוגרים להשתלב בשוק העבודה בתפקידים מגוונים. אפשר להגיש מועמדות למפעלי פיתוח שמתמחים במתן שירותי אוטומציה, לבצע תחזוקה באופן עצמאי או להמליץ ללקוחות מוסדיים וארגונים על פתרונות טכנולוגיים. גם מפעלי תעשייה, ייצור ופיתוח משתמשים בהסמכת אנשי המקצוע כדי להפיק את יתרונות התהליך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים