כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פינוי שוכר שלא משלם

תחום השכירות הופך יותר ויותר רלוונטי לרבים אשר אין בידם היכולת ברכישת דירה. רבים אשר שוכרים לעצמם דירה מגיעים בסופו של דבר להסכם חתום בינם לבין בעל הדירה אשר משכיר להם את הדירה. בהסכם זה מפורטים התנאים להשכרה ובתוכם הסכום החודשי שישולם על השכירות בכל חודש.

11/02/2016

לא הכל הולך חלק

לא הכל הולך חלק
לא פעם נתקלים משכירי דירות במחלוקות הנוגעות לשכירות בינם לבין השוכרים. ברוב המקרים נמצא הפתרון המיוחל או ששני הצדדים מחליטים לסיים את ההתקשרות ביניהם. במקרים מצערים אחרים קורה לא פעם ששוכר הדירה מפסיק לשלם ואינו מתפנה מהדירה. מדובר במצב בלתי נסבל עבור המשכיר ועליו לפעול במהרה ובנחישות.

פינוי שוכר שלא משלם - מה אומר החוק?

שוכר דירה שבחר להפסיק לשלם ואינו מתפנה מן הדירה יוגדר מבחינת החוק בישראל ככזה שפעל באקט של השגת גבול. השגת גבול כוללת בתוכה את אחד מהמצבים הבאים – השתלטות של אדם זר על נכס השייך לאחר; מקרה בו אדם מקבל היתר לעשות שימוש בנכס של אחר (שוכר דירה למשל) אך בהמשך מסרב להכיר בזכות של בעל הנכס לבטל את אותו היתר שימוש; מצב נוסף הוא כזה בו יורש הבוחר להשתלט על נכס מסוים מבלי שום התחשבות בשאר היורשים של הנכס.

מיהו משיג גבול?

המקרה המדובר כאן נוגע לאותם שוכרי דירות אשר אינם מסכימים להתפנות מהנכס ואף בוחרים לא להמשיך ולשלם את שכר הדירה – אלו יוגדרו מבחינת החוק כמשיגי גבול. מצבים אלו מוגדרים מבחינת החוק כסכסוך בעל אופי אזרחי. הדבר מותיר לבעל הנכס לפעול בצורה של הליך משפטי אזרחי לפינוי שוכר כנגד אותו משיג גבול.

ההתמודדות עם שוכר שאינו מוכן להתפנות ולשלם

למשכירי הדירה קיימים מספר דרכים להתמודד עם אותם דיירים סרבנים אשר אינם מוכנים להתפנות ולהמשיך לשלם את שכר הדירה. אחת מהאפשרויות הקיימות בתחום המשפטי היא האפשרות של הגשת תביעה לפינוי מושכר. תהליך זה נחשב בעבר לארוך ומורכב אשר גרמה לא פעם לחוסר אונים עמוק עבור המשכירים. תקנות חדשות מ-2008 הנוגעות לתביעה זו מותירה למשכיר להגיש התביעה באם אינו חל כאן מקרה של חוק הגנת הדייר. תביעה זו כוללת בתוכה אך ורק בקשה לפינוי ואין באפשרות המשכיר לדרוש פיצוי כספי.

האם ניתן לערב משטרה?

למשכירים שמורה הזכות במקביל להגיש תלונה במשטרת ישראל. למשטרה אין הסמכות בפינוי השוכרים אלא רק במקרים בהם קיימת סכנה מוחשית כלפי המשכיר או הדירה עצמה. הגשת תלונה במשטרה יכולה להוות צעד מקדים אשר מבהיר לשוכר את נחישותכם בפינויו מדירתכם. צעד נוסף ששמור לשוכרי הדירות נוגע למימוש ופדיון ערבויות ובטחונות אשר עליהם סוכמו במעמד החתימה על חוזה השכירות. מימוש הערבויות והביטחונות יכולה להפך לצעד יעיל ואפקטיבי כנגד אותם שוכרים סוררים הן כאמצעי הפעלת לחץ והן כתשלום המכסה את שכר הדירה אותו הם מסרבים להפסיק לשלם. לא פעם אותם ערבויות ובטחונות רשומות על בני משפחה וחבריו של השוכר ושימוש בהם יוצר מנוף לחץ נוסף על השוכר מצד אותם בני משפחה וחברים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים