כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הכול בשביל המרחב – מרחיבים את הבית

החיים מלאים בשינויים ובהפתעות, והבית המודרני צריך להשתנות ביחד עם החיים של בעליו. כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את חלל הבית לצרכים אסתטיים ומעשיים כאחד. במאמר זה נדבר על השיטה כיצד עושים את זה נכון.

05/12/2012

פותחים חלל בבית

הדירות הישנות, שהצטיינו במרחב גדול יחסית לזה של הדירות החדשות, היו מופרדות בנישות ובקירות רבים. לא נדיר לראות פינת אוכל המופרדת בקירות ומטבח מופרד לגמרי משאר חלקי הבית בדירות הישנות. כיום, לעומת זאת, מרבית חלקי הבית יהיו כמה שיותר פתוחים: דלפק במקום קיר מפריד בין המטבח לסלון, פינת אוכל ולא חדר שלם המוקדש לשולחן האוכל ועוד. מראה החללים הפתוחים יוצר רושם של מרחבים גדולים יותר, וזאת למרות שהגודל המעשי של הדירות הצטמצם. כדי ליהנות מאותה התחושה המאווררת והפתוחה לא צריכים לעבור דירה, אפשר פשוט לשפץ את הדירה הישנה.

פותחים חללים לצרכים פרקטיים

לעיתים קרובות הצרכים של הדיירים משתנים. כך למשל אנשים מבוגרים שגרים בדירה עם הרבה חדרים קטנים מעדיפים בדרך כלל ליצור חדר אחד גדול במקום שניים קטנים. לפעמים הורים בוחרים לאחד בין שני חדרי ילדים כדי לקבל מרחב משמעותי יותר בשביל הילדים. לכל אחד יש צרכים שונים, והאפשרות לפתוח חללים בבית מאפשרת לבעלי הבית ליצור מרחב פנימי שישרת טוב יותר את הצרכים שלהם.

פונים לאנשי מקצוע

פונים לאנשי מקצוע
כדי לדעת איפה כדאי והאם אפשר להסיר קירות או חלקים מהם, צריכים לפנות לאנשי מקצוע. המקצוען הראשון שנכנס לתמונה הוא מעצב הפנים, שבוחן את חלוקת החללים בדירה, וממליץ על הסרה של קירות אלו או אחרים, או חלקים מהם. עם זאת, חשוב לציין כי ההסתכלות של מעצב הפנים היא מההיבט האסתטי ולא הפרקטי. כדי להעביר את התוכנית אל הפועל, צריך לבחון את סוג הקירות – אם מדובר בקירות גבס, השיפוץ צפוי להיות יחסית זול ולא מורכב. עם זאת, במרבית המקרים בבתים הישנים לא תמצאו קירות גבס, והמשימה תהיה מורכבת ויקרה יותר.
כדי לבדוק האם אפשר להסיר קיר בטון או בלוקים, יש לפנות למהנדס בניין, ולבחון האם לא מדובר בקיר תומך, שהסרתו תפגע ביציבות המבנה. אם המהנדס מאשר להסיר את הקיר, יש לפנות לחברה מקצועית המתמחה בניסור בטון, שתבצע את העבודה בהתאם לתוכנית מעצב הפנים.

בחירת אנשי מקצוע

כאמור, הדרך אל החלל הפתוח עוברת מכשולים רבים, וכדי לצמצמם את המכשולים הללו, חשוב ביותר לפנות לאנשי מקצוע מעולים ומנוסים, המכירים היטב את עבודתם, ויש להם תוצאות מוכחות מהשטח שהם יכולים להציג. מעצב הפנים צריך לבנות תוכנית שתשפר בצורה משמעותית את מראה הדירה כדי שהטרחה תהיה שווה, ושאר אנשי המקצוע צריכים לבצע עבודה יסודית וברמת גימור גבוהה ביותר.
הדרך הטובה ביותר לבחור אנשי מקצוע היא המלצות של חברים שאתם סומכים עליהם. חשוב לא רק להסתמך על המילה שלהם, אלא גם לראות את העבודה בפועל. לא בטוח שעבודה שבוצעה לשביעות רצונם של חבריכם תספק גם אתכם.
בנוסף, חשוב להריץ את שמם של הספקים הנבחרים בגוגל, במטרה לחפש תגובות שליליות או תביעות בבית משפט. במידה ולא מצאתם דבר חשוד, תוכלו לפנות אליהם בבטחה.
פתיחת חללים זה תהליך שתורם רבות הן לעיצוב הבית והן לנוחות השימוש בו. עם זאת, חשוב לבחור את אנשי המקצוע הנכונים למימוש נכון של כל התוכניות שלכם.

באדיבות חברת פאזה אחרת בבנייה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים