כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דואגים לבריאות: בנייה ירוקה ומיגון מקרינה

היום הביטוי בנייה ירוקה כבר לא גורם לאנשים להרים גבה, שכן מה שהתחיל כטרנד נראה כדבר הבא ואולי אפילו העכשווי בתחום הבנייה בישראל. מהי בדיוק בנייה ירוקה ואיך היא תורמת למיגון מקרינה? על כל זאת ועוד – במאמר הבא.

17/02/2016

תחילת דבר

תחילת דבר
בנייה ירוקה היא היום אחד הטרנדים החזקים ביותר בתחום הבנייה, ונראה שמדובר בטרנד שעתיד להישאר. אחרי הכול, בנייה ירוקה חוסכת משאבי טבע ותורמת מאוד לאיכות הסביבה, ואם אנחנו רוצים שהסביבה שבה אנחנו חיים תהיה הרבה יותר בריאה – אין ספק שזה טרנד שצריך לאמץ ולעשות הכול כדי לדאוג שיישאר.

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה היא שיטת בנייה שמטרתה אחת: להפוך את הסביבה שבה אנחנו חיים לבריאה וטובה יותר, וזאת באמצעות שימור משאבים טבעיים, שיפור של איכות האוויר שאנחנו נושמים, מזעור הפגיעה בסביבה עד למינימום האפשרי והגדלת היעילות האנרגטית של המבנה לטובת חיסכון במשאבים אחרים.

את המטרה הזאת שואפים להשיג בדרכים שונות, ביניהן:

• מיקום (1) – מיקום המבנה במקום שבו יש אור טבעי לאורך זמן ומי גשמים שמאפשרים לחסוך במים לטובת השקיה.
• מיקום (2) – מיקום המבנה באזור מרוחק מפני קרינה של אנטנות שונות, לטובת יצירת אווירה טובה, רגועה ובריאה יותר בבית. פעולה זו תשיג מיגון מקרינה, ללא שימוש באמצעים מפחיתי קרינה המצריכים שימוש בחשמל שפוגע גם הוא בסביבה והוצאת כספים נוספת שאמנם לא פוגעת בסביבה, אולם פוגעת בכיס ובאיכות החיים של המשפחה.
• בידוד תרמי יעיל – לטובת מיגון מפני חדירת לחות, גשם וחום תוך שימוש כמה שיותר מצומצם באנרגיה לא טבעית.
• תכנון נכון של שטח הבית – על מנת למזער את הצורך בשימוש בחשמל ובכל אנרגיה לא טבעית אחרת.
• שימוש בציוד חוסך מים ואנרגיה – לטובת שמירה על איכות הסביבה וחיסכון משמעותי בכסף כאחד.
• מחזור, מחזור, מחזור – מחזור של פסולת, שימוש במים אפורים וביצוע כל פעולה אחרת לטובת כמה שפחות פגיעה בסביבה וכמה שפחות שימוש בציוד זולל אנרגיה.

מיגון קרינה ובנייה ירוקה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבנייה הירוקה היא מיגון קרינה. אז מיקום נכן של הבית יכול בהחלט לעזור, אולם קרינה תמיד תהיה, וכדי להפחית את רמתה אפשר לעשות שימוש בצבעים לקירות שסופגים את הקרינה עצמה, בווילונות שעושים את אותה פעולה ובעזרים נוספים שממזערים עד למינימום האפשרי את רמת הקרינה במבנה. לסיכום – בנייה ירוקה היא בנייה שעושה טוב יותר לא רק לסביבה אלא גם לנו. לכן, כדאי מאוד להשתמש בטרנד הזה ולנצל אותו, כי הוא טרנד בריא, מכל בחינה שהיא. כדאי מאוד ליצור קשר עם חברת בנייה אשר בנייה ירוקה היא תחום ההתמחות שלה, ולראות איך אפשר להשתמש במשאבי הטבע על מנת לחיות חיים בריאים וטובים יותר. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים