כרגע באתר
3
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מכירת רכב לפירוק: רכב ישן בחדש

רבות דובר על עניין פירוק רכבים ומכירתם לחלקי חילוף ונראה כי גם מדינת ישראל מעודדת בעלי רכבים ישנים למכור אותם לפירוק ותמורת זאת לקבל תשלום כספי עבור הרכב הישן.

18/02/2016
רכבים העומדים בצידי הדרך או בחניונים ללא שימוש יכולים לזהם את הסביבה ולפגוע רבות בכל הקשור לשמירה על סביבה ירוקה. לאור חשיבות זאת, משרד התחבורה מעניק רישיונות עסק לחברות המעוניינות לעסוק בכל הקשור לפירוק רכבים, בשל הסיוע הרב לשמירה על איכות הסביבה וכמובן שימוש חוזר בחלקים התקינים שנמצאים ברכבים אלו.

רכבים המיועדים לפירוק, יכולים להיות בשל סיבות שונות כמו – רכב ישן אשר אינו כשיר לנסיעה, רכב לאחר תאונה שלא ניתן לתקנו, רכבים ישנים שעלות תיקונם גבוה יותר מעלות הרכב או שנדרש להחליף בהם מנוע או גיר שהם חלקים יקרים ולא שווה לתקנם, רכבים שהורדו מהכביש, רכבים מעוקלים ועוד סיבות שונות.

זה הזמן להתחדש ברכב חדש

במכירת רכב לפירוק, יוצא שכולם יוצאים נשכרים, מכיוון שאתם מקבלים מהחברה סכום כסף כפי שנקבע במחירון משרד התחבורה, או על פי נתוני הרכב וכך תוכלו לרכוש רכב חדש. לעומת זאת, חברות המציעות פירוק רכבים, למעשה רוכשות את הרכב מכם ולאחר הרכישה הן מעבירות את הרכב למגרש מיוחד ואנשי המקצוע מפרקים את הרכב. את החלקים התקינים חברות אלו מוכרות למוסכים שונים לצורך חלקי חילוף משומשים והם מבצעים בהם שימוש חוזר ואת הפסולת שנותרה חברות אלו מעבירות למחזור. לדוגמא – את הברזל הן מעבירות למחזור ברזל, את הפלסטיק למחזור פלסטיק וכך הלאה כך שגם הסביבה מרוויחה כאשר עוד רכב ישן ומזהם הורד מהכביש!

כיצד עובד התהליך?

חברות הקונות רכבים לפירוק, מפרסמות את שירותיהם בדרכים שונות, אם זה הדבקת מדבקות על רכבים ישנים או בפרסום במקומונים ופרסום ברשת האינטרנט. למעשה, חברות אלו מציעות תשלום בגין הרכב הישן ומסייעות לכם בכל התהליך הבירוקרטי מול משרד התחבורה, אשר כולל את העברת הרכב על שמם. לאחר מכן, הן גוררות את הרכב על חשבונם למגרש גרוטאות וצוות העובדים מתחיל לפרק את הרכב לחלקים למכירה לברזל או לחלקי חילוף משומשים לשימוש חוזר. מחירון הרכב הישן נקבע על ידי משרד התחבורה, אך גם על פי נתוני הרכב כמו – שנתון הרכב, מצב המכאני שלו, דגם הרכב, הפופלאריות שלו בשוק המשומשות ועוד פרמטרים שונים. כמובן שתוכלו לבצע סקר שוק מעמיק ולבחון כמה כל חברה מציעה לכם בגין הרכב ולמכור אותו לחברה שמציעה לכם סכום נאה ותשלום במזומן.

טרם בחירת החברה, חשוב לוודא כי מדובר בחברה הפועלת עם רישיון לעסוק בתחום, כך תוכלו להיות בטוחים שחלקי הרכב מועברים למחזור. מעבר לכך, חברה הפועלת ברישיון, מן הסתם תיהיה הוגנת יותר, מאחר ומשרד התחבורה מפקח עליהן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים