כרגע באתר
4
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של מנתח פלסטי

לאופי התפקיד הייחודי של מנתח פלסטי מספר של קשיים לצד יתרונות משמעותיים לעומת מקצועות רפואיים אחרים.

21/02/2016

מהו מנתח פלסטי ומהי ההכשרה הנדרשת

הכשרת רופא כמנתח פלסטי הינה אחת הארוכות והמפרכות בתחום התמחויות הרפואה. על המתמחה לעבור מספר תחנות, הראשונה כוללת חצי שנה במחלקה לכירורגיה כללית, לאחר מכן מעל 4 שנים במחלקת כירורגיה פלסטית, כולל שלושה במחלקת כוויות. נוסף על כך, על המנתח הפלסטי לעבור עשרה חודשים של למידה עיונית, ותת התמחות בתחום נוסף. סך הכל, שש שנות התמחות לאחר סיום 7 שנות לימודי רפואה. מנתח פלסטי אמון נוסף על ביצוע ניתוחים אסתטיים גדול הגדלת חזה או שאיבת שומן, על טיפול בנפגעי כוויה, ובצמצום של הצלקות הנותרות מניתוחים רפואיים. מאחר ותפקיד המנתח הפלסטי כולל לצד הפן הרפואי הקלאסי גם צד של נותן שיירות בחירה, באופן טבעי חלק ניכר מעבודת המנתח הפלסטי הינו בתחום הרפואה הפרטית. מהם היתרונות והקשיים בעבודתו של מנתח פלסטי?

יתרונות

יתרונות
הכמות ההולכת וגדלה של נשים וגברים המעוניינים לעבור הליך ניתוח פלסטי, מאפשרת למנתח פלסטי טוב הכנסה משמעותית ביותר מעבר לעבודתו הרגילה בבית החולים. נוסף על כך, העבודה עם פציינטים רבים אשר הינם בקו בריאות טובה ובגיל צעיר יחסית, שומרים על הרופא מפני שחיקה האופיינית לתחומים אחרים כגון רפואה פנימית. העובדה כי רוב הניתוחים הינם בעלי סיכון חיים מינימאלי, ומסבים אושר למטופל שעבר ניתוח הרמת עפעפיים או מטופלת שעברה לדוגמא ניתוח הגדלת חזה, הינה יתרון משמעותי נוסף.

חסרונות

החסרונות בתחום הרפואה הפלסטית נעוצים ברובם בהיותו של המנתח הפלסטי נותן שיירות פרטי בתשלום. למרות ההכנסה הנוספת, המנתח הפלסטי מצוי בתחרות בלתי פוסקת עם מנתחים אחרים על לקוחות. הוא חייב להקפיד כל חייו להתעדכן וללמוד את הפיתוחים החדשים ביותר בתחום, על מנת שיוכל להציע למטופליו את הטיפול המושלם. העובדה כי המנותחים הפלסטיים בוחרים לעבור את הניתוח, עשויה לגרור כעס רב על ניתוח שתוצאותיו לא תואמות את הציפיות.

בחירה נכונה במנתח פלסטי עשויה להיות הרת גורל לתוצאות הניתוח

במידה וברצונכם לעבור ניתוח פלסטי, חשוב מאד לערוך סקר שוק מקדים, על מנת לבחור את המנתח הפלסטי המתאים ביותר. המנתחים נבדלים אחד מהשני במיומנותם בסוגים השונים של הניתוחים הפלסטיים, כגון ניתוח הגדלת חזה, או ניתוחי אף, על פי וותק או יכולת טכנית וקואורדינציה. הדרך לבחור במנתח הפלסטי המתאים ביותר הינה להיוועץ עם נשים נוספות אשר עברו אצלו טיפול. למרות שחיפוש אינטרנטי יכול להניב מידע חשוב, אין תחליף להמלצה על ניתוח הגדלת חזה או יישור אף מפי מטופלת מרוצה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים