כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם כדאי לקנות מלגזה חשמלית מיד שנייה או חדשה

האם כדאי לבחור במלגזה חשמלית חדשה לגמרי, או שעדיף לבחור במלגזות חשמליות שהן מיד שנייה? בואו ונבין מה צריך להוביל אותנו בבחירה.

21/02/2016
לא מעט עסקים זקוקים כיום למלגזות חשמליות, לעבודה נוחה ומהירה. לרוב, הצורך ברכישה של מלגזות חשמליות עולה כשצריך לבצע עבודות הרמה ושינוע במקומות סגורים כגון מרכזים מסחריים, מחסנים, ועוד. מלגזה חשמלית היא מלגזה אשר איננה מזהמת, ולכן נוח לעבוד איתה במתחם סגור. מהם ההבדלים בין מלגזה חשמלית חדשה לבין מלגזה חשמלית יד שנייה?

איכות

בקטגוריית האיכות, אין ספק שיש עדיפות ברורה לקנות תמיד מלגזות חדשות. זה לא אומר שאין בכלל מלגזות חשמליות מיד שניה שהן איכותיות - מובן שיש כאלה. אולם, אתם אף פעם לא יכולים להיות בטוחים האם המלגזה המשומשת שאתם בוחנים היא באמת טובה ואיכותית. לרוב אין למלגזו תהללו כבר כל תיעוד שמעיד על העבודה הקודמת שלהן, מה הקילומטראז' שלהן, והאם היו להן תאונות בעבר. לעומת זאת, כשאתם בוחרים במלגזה חשמלית שהיא חדשה לגמרי - אתם יכולים לבדוק לעומק את המפרט שלה, לבדוק מה כתוב בתעודת האחריות שלה, ולדעת בדיוק מהם הביצועים שלה.

מחיר

כאן באופן כללי, אפשר להניח שהמחיר של מלגזות חשמליות מיד שניה, יהיה נמוך יותר מאלו של המלגזות החדשות. זה כמובן טבעי, שכן המלגזות החדשות הן איכותיות יותר ונחשבות לקניה בטוחה יותר - ולכן המלגזות המשומשות חייבות להיות אטרקטיביות יותר מבחינת המחיר הנמוך שלהן. עם זאת, אל תשכחו גם ששוק המלגזות המשומשות הוא פרוץ יותר בהשוואה לשוק המלגזות החדשות. כל מיני גורמים פרטיים יכולים למכור מלגזות משומשות בלי שום פיקוח, ובין שאתם באמת יכולים להשוות מחירים, וזה היתרון בבחירת מלגזה חדשה.

אחריות

בקטגוריה זו בלי צל של ספק, יש עדיפות ברורה ברכישה של מלגזה חשמלית חדשה לגמרי. אין כיום למעשה כמעט שום אחריות על המלגזה המשומשת שאתם תקנו, למעט המצבים הנדירים שבהם המלגזה היא בת פחות משנה ונעשה בה שימוש מועט מאד. לעומת זאת, כשאתם רוכשים מלגזה חשמלית חדשה - אתם יכולים להיות בטוחים שיש לה תעודת אחריות בתוקף, ואתם יודעים בדיוק מה תעודת האחריות מכסה.

היצע

כאן אפשר לסמן שוויון מסוים. יש כיום היצע נרחב ועצום כמובן של מלגזות חשמליות חדשות לגמרי, ורוב הדגמים מיובאים לישראל. במקביל - יש כיום גם שוק רחב ומגוון למדי של מלגזות משומשות עם רוב הדגמים, בוודאי אלו שנחשבים לדגמים מובילים.

אז מה כדאי לקנות?

כשמשקללים את כל הנתונים ביחד, קל יחסית להבין כי ברוב המכריע של המקרים, עדיף תמיד לבחור במלגזה חשמלית חדשה לגמרי, על פני המשומשת. היתרון העיקרי במלגזה המשומשת הוא רק במחיר שלה. אולם כשמדובר על עבודה בטוחה יותר ואיכותית יותר - המלגזה החדשה היא הבחירה הטובה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים