כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס אינסטלציה

הכשרה בשרברבות מתבצעת במסגרת קורסים ייעודיים ברחבי הארץ. בקורסים לומדים על מגוון רחב של נושאים ומקבלים כלים להשתלבות מהירה בענף. אפשרויות התעסוקה בתחום כוללות הצטרפות לחברת אינסטלציה או מתן שירותים באופן עצמאי.

25/02/2016

שרברב – קווים לדמותו

שרברב הוא בעל מקצוע בתחום צנרת המים או הביוב. הסמכתם והכשרתם של אנשי מקצוע מן הסוג הזה מתבצעים במסגרת קורס ייעודי, שנלמד במקומות שונים ברחבי הארץ. מטרת הקורס היא לשלב בין תכנים תיאורטיים ומעשיים ולהכין את הסטודנטים למבחני התמ"ת. קהל היעד של הקורס כולל גברים ונשים בטווח גילאים רחב, שמתעניינים בתחום ורוצים להרחיב את ידיעותיהם. בנוסף, הקורס מתאים לעוסקים בעבודות שיפוצים שונות.

תכנים, תנאי קבלה ומשך הקורס

תכנים, תנאי קבלה ומשך הקורס
הקורס כולל הקניית מיומנויות חיוניות לאחזקה והתקנה של מערכות מים. מלבד איתור נזילות וקריאת תרשימי בניין כדי לזהות מיקומים של צנרת מים, תכני הקורס מחייבים שימוש בכלי מקצוע מיוחדים. אלו התכנים העיקריים שנלמדים במסגרת קורס שרברבות ואינסטלציה:
• גילוי ואיתור נזילות
• החלפת צנרת
• פתרון תקלות במערכות סולאריות ודודי שמש
• תכנון והחלפת מערכות מים פרטיות וציבוריות
• ברזים, מיכלי הדחה ומערכות ביוב
• בטיחות בעבודה
• תקנים סביבתיים
• זיהוי וסימון נקודות חיבור ומעברים של צינורות בקירות
• אבטחת איכות
הלימודים מתקיימים במסלולי בוקר, צהריים וערב ואפשר להצטרף אליהם כחלק מתהליך הסבה ממקצוע אחר. תנאי הקבלה ללימודים הם בדרך כלל תעודה המעידה על 9 שנות לימוד ומעלה וראיון קבלה אישי. קורס נמשך בממוצע 7 חודשים בלימודים שכוללים הכנה למבחני ההסמכה של התמ"ת.

מוסדות לימוד ואפשרויות תעסוקה

מוסדות הלימוד הבולטים לקורס אינסטלציה נמצאים בתל אביב, בחיפה, בבאר שבע ובירושלים. אפשר ללמוד את הקורס במכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית ולקבל לאחר מכן תעודה בינלאומית לשרברבות. אפשרות אחרת היא להירשם ללימודים במכללת עתיד, שמכשירה את תלמידיה לקבלת תעודת אינסטלטור מוסמך. במסגרת הלימודים במכללת עתיד גם לומדים על שרברבות תברואתית ועל המשמעות של בדיקות מערכות מים במגזר הציבורי.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה לאחר קורס אינסטלציה כוללות את התחום הפרטי והעסקי. אינסלטור יכול לפתוח עסק עצמאי ולהציע את שירותיו ללקוחות, או להציע מועמדות לחברת שירותי שרברבות ושיפוצים. הגורמים העיקריים המעסיקים אינסטלטורים הם מפעלים, ארגונים, עבודות תשתית והשקיה לגינון, עבודות התקנה ותיקון של מערכות ביוב ועוד. לאחר ההכשרה ניתן לבצע גם עבודות מיוחדות של איתור נזילות ולהציע שירותי בדק בית לדירות ישנות או חדשות.

אז למי זה מתאים?

לסיכום, אינסטלטור הוא איש מקצוע שמקבל הסמכה במסגרת מסלול לימודים מיוחד. מסלול הלימודים כולל מגוון רחב של תכנים והוא מתאים גם למי שאין לו רקע מקצועי נרחב בתחום. בעזרת הלימודים ניתן להעשיר את הידע ולהגיש מועמדות למשרה מאתגרת במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. הלימודים נמשכים מספר חודשים בממוצע והם מועברים במוסדות ברחבי הארץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים