כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מוכרים את הרכב? כך תתמקחו על המחיר!

אם החלטתם למכור את הרכב שלכם סביר להניח שתשאפו להרוויח מהעסקה. כדי להצליח לבצע מכירת רכב תמורת סכום הולם וכדי להפחית את כאבי הראש שעלולים לאפיין את תהליך המכירה יש להבין כי הרכב הוא סוג של נכס וערכו תלוי ברמת הבלאי שלו.

03/03/2016

במה תלוי המחיר?

במה תלוי המחיר?
כדי לנקוב במחיר הנכון אשר תואם לשווי של הרכב יש להתחשב בגורמים שונים- במידה והרכב עבר תאונות- במספר התאונות וברמת הנזק שהן גרמו לרכב, בקילומטראז', בטיפולים שהרכב עבר, במקום בו עבר הרכב טיפולים, במספר הבעלים שהיו לרכב ועוד.

רמת התחזוקה של הרכב

רמת התחזוקה של הרכב משפיעה על ערכו. כדי לשמור על הערך של הרכב יש להקפיד לבצע את הטיפולים התקופתיים בזמן ובמוסכים המורשים. כמו כן, יש לוודא כי התיקונים מתבצעים באמצעות חלפים מקוריים. מעבר לזאת, יש לבדוק את השמן והמים, לתדלק את הרכב בצורה נכונה ולשמור על לחץ אוויר מאוזן בצמיגים. רמת התחזוקה של הרכב תסייע בשמירה על ערכו ותשפר את רמת הבטיחות שלו.

מצב מכני וקוסמטי

גורמים נוספים שמשפיעים על ערכו של הרכב הם המצב המכני והמצב הקוסמטי שלו. שימוש בבולמי פגיעות יגנו על הרכב בחניות, תוספות שונות שאינן קיימות ברכבים אחרים יוכלו לסייע בתהליך המכירה ולהעלות את המחיר של הרכב, נהיגה מעט יותר איטית וזהירה תפחית את הבלאי, הסיכון לתאונות ותשמור על חיי הנהג, הולכי הרגל והנהגים האחרים וכו'. חשוב לזכור כי רכב שלא עבר תאונות והחלפת חלקים יוכל להימכר בסכום גבוה יותר ממחיר השוק.

רכב עם טסט חדש

המלצה חמה למוכרי רכבים היא מכירת רכב יחד עם טסט חדש - רכב עם טסט חדש יוכל להימכר בסכום גבוה יותר ויגרום לקונה לחוש ביטחון משום שהטסט מוכיח כי הרכב תקין.

רכב נקי ומסודר

קשה להאמין שמישהו ישמח לרכוש רכב מלוכלך ולכן יש לשטוף את הרכב, לנקות אותו מבפנים ומבחוץ ולסדר אותו- להוציא את הניירות, לרוקן את פח הזבל ולהוציא את כל החפצים שנוטים להצטבר בו.

תקנו תקלות שונות

במידה ויש צורך בכך תקנו את הריפוד, המראות, הפנסים, החלונות וכו'- התקלות הקטנות הללו עשויות לפגוע ברושם של הרכב ולהפחית את הסכום שאתם מבקשים.

ואם הנהג הזה הוא אני?

כדי לבצע עסקה טובה חשוב לחשוב מה אתם הייתם מחפשים ברכב ולהבין שאדם אחר יחפש פחות או יותר את אותם הדברים שאתם מחפשים. אין ספק כי יהיה קל יותר למכור רכב נקי, מסודר ותקין שעבר את הטיפולים הדרושים, לא עבר תאונות, לא דורש החלפת חלקי חילוף, עם קילומטראז' סביר ותוספות איכותיות. מעבר לזאת, יש לפרסם את הרכב בצורה נכונה- מומלץ לכלול בהודעה שתפרסמו תמונה יפה של הרכב ולציין את כל הפרטים הרלוונטיים- את היצרן, הדגם, תיבת ההילוכים, המנוע, את מצב הרכב, אילו טיפולים הוא עבר ומתי וכו'. טיפ אחרון לפני היציאה אל הדרך- אל תציינו במודעה מחיר סופי והשאירו מקום לניהול משא ומתן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים