כרגע באתר
4
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חמישה טיפים לתחזוקה של תריסים חשמליים בדירה

תריסים חשמליים מבטיחים איכות חיים גבוהה והם משדרגים את חלל פנים הדירה גם מבחינה אסתטית. יש להקפיד על 5 פעולות שונות לפחות על מנת למנוע תקלות והוצאות מיותרות.

06/03/2016
תריס הוא פתרון הצללה יעיל עבור חללי פנים במשרדים, בתים פרטיים ודירות. כיום נהוג להשתמש בתריסים חשמליים על מנת להקל על התפעול ולהבטיח איכות חיים גבוהה. התריסים משלבים בהצלחה בין פונקציונאליות ואסתטיקה והם משדרגים את חלל הפנים. לא כולם יודעים כיצד לשמור עליהם ולכן הכנו רשימה של 5 פעולות חובה:

ניקיון

כל מכשיר חשמלי זקוק לתחזוקה והוא עלול לסבול מבעיות בעקבות צבירת בלאי, שחיקה ולכלוך. עליכם לנקות את התריסים אחת למספר שבועות על מנת להבטיח תחזוקה יעילה. עשו זאת עם כמות קטנה של מים והשתמשו במטלית לחה לצורך פיזור אחיד של חומרי הניקוי. בחרו את החומרים המתאימים לסוג התריסים והקפידו על ייבוש מלא לפני הפעלה מחודשת.

פירוק

חובה לפרק את התריסים על מנת לנקות אותן היטב, או לחילופין לזהות את מוקד הבעיה. פירוק של התריסים מתבצע על פי הוראות היצרן ותוך הקפדה על כללי הבטיחות. פרקו את התריסים בעדינות וזכרו כיצד להרכיב אותם. במידה ואין לכם רקע טכני או ציוד מתאים, הזמינו אנשי מקצוע לטובת הפירוק וכך גם תחסכו מאמץ.

החלפת מנוע

מנוע מקולקל לא משאיר ברירה אלא מחייב החלפה בדגם חדש. זו הוצאה נפוצה על תריסים חשמליים, אך ניתן לחסוך בה באמצעות השוואה בין יצרנים ונותני שירות. עלות ההחלפה אמורה לכלול את המנוע, את העבודה וגם תקופת אחריות לחמש שנים לפחות. זכרו שגודל המנוע תלוי במשקל התריס ושימו לב לכך שתריסי אלומיניום כבדים דורשים מנוע חזק יותר.

החלפת חבל

עוד תקלה נפוצה בתריסים חשמליים היא חבל קרוע. ברוב המקרים מדובר על חבל שנקרע בחיבור שבין המוט עליו מתגלגל התריס, לבין התריס עצמו. החבל נקרע בגלל שימוש לא נכון בתריס ולעיתים בשל פריטים וחפצים שמפריעים לו לרדת עד הסוף. המחיר לתיקון יחסית נמוך ועומד על כמה מאות שקלים בלבד, אך יש להביא בחשבון את אמינות אנשי המקצוע. כדאי גם לדרוש אחריות על תקלות עתידיות ולהזמין את אותו מתקין במידה והתקלה חוזרת תוך זמן קצר.

יחס סבלני

הסוד של תחזוקת תריסים חשמליים הוא בסופו של דבר יחס סבלני. לא כדאי להוריד או להעלות את התריסים באגריסיביות, יש להסביר לבני המשפחה על העדינות של המנגנון החשמלי וחשוב להפעיל אותו על פי הוראות היצרן. יחס סבלני לא רק ישמור על מראה התריס ועל מנגנון הפעולה שלו, אלא גם יבטיח שימוש מהיר ומהנה בכל החלונות של הבית והמשרד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים