כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הדרך הקלה להשמת עובדים

תהליך השמת עובדים כולל התאמה של כוח אדם לצרכי העסק או הארגון. הנה כמה דרכים לעשות את זה:

09/03/2016
א. שירותי חברת השמה - שירותי השמה ניתנים על ידי חברות כוח אדם בכל רחבי הארץ. החברה מלווה את העובד מרגע הגיוס ועד הקבלה לעבודה. במסגרת שירותי החברה ניתן לתאם בדיקות פוליגרף, מבחני אישיות, זימונים וכמובן ראיונות אישיים. היתרון של השיטה הזו הוא חיסכון בזמן עבור המעסיק, אך החיסרון הוא הוצאה כספית לא מבוטלת. בנוסף, שירותי חברת השמה לא מתאימים לעסקים קטנים.
ב. מיקור חוץ- חברות יכולות לגייס עובדים בעזרת מיקור חוץ. זהו שירות המיועד לארגונים גדולים ומוסדות ציבוריים. היתרון של מיקור חוץ הוא שהחברה עצמה לא מתעסקת בתהליך הגיוס אלא מעמידה קריטריונים ספציפיים לחברות אחרות. החיסרון הוא שבדרך כלל ניתן לגייס בדרך הזו עובדים זמניים בלבד, כאשר בכל מקרה קשה ליצור אצלם מוטיבציה גבוהה או תחושת מעורבות.
ג. השקעה בתהליכי גיוס פנימיים - לא מעט מעסיקים מעדיפים לשאת בהוצאות ולהשקיע בתהליכי גיוס פנימיים. זו השמה שמתאימה למי שמחפש עובדים בכירים לטווח ארוך. היתרון הוא שניתן להקצות כרטיס עובד מיד לאחר התהליך ולשלב את החפיפה עם הקבלה לעבודה. החיסרון הוא שיש להקצות לפחות כמה שבועות לתהליך הגיוס.

מה הדרך המומלצת?

קשה להצביע על דרך אחת מומלצת לגיוס והשמת עובדים, כי לכל מעסיק יש דרישות אחרות. מצד שני, בהחלט ניתן לשים את האצבע על כללי המפתח. מומלץ להתחיל בגיוס והשמה רק אחרי שמגדירים במדויק את מסגרת התקציב. יש לעקוב אחר פרסומי כוח אדם רלוונטיים, להכיר את ציפיות השכר המקובלות ולנסח במדויק טופס גיוס עובדים. לאחר מכן יש לאסוף את כל הנתונים ולבצע התאמות ושינויים בהתאם לממצאים שעולים מתוך הראיונות והזימונים.
בסופו של דבר, הדרך המומלצת והקלה להשמת עובדים היא פשוט לחשוב מה טוב עבור החברה או הארגון. יש להציב את האינטרס של החברה בראש סדר העדיפויות ולמצוא עובדים שהיכולות שלהם עולות בקנה אחד עם האסטרטגיה הניהולית בטווח הארוך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים