כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים?

רוצים ללמוד משפטים ולהוציא את הצדק לאור בכל יום מחדש? אין ספק שזאת בחירה מצוינת ממש. אבל מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים ואיך תדעו אם זה מתאים לכם? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

14/03/2016

לימודי משפטים – לא רק עורך דין פלילי

הרבה מאוד אנשים חושבים שכל מי שלומד משפטים רוצה להיות עורך דין פלילי. אם אתם מתעניינים בלימודים אלה, אתם בוודאי יודעים שלא כך הדבר. מי שרוצה ללמוד משפטים יכול להיות עורך דין בכל תחום אחר, אם רק יסיים בהצלחה את התואר ויעשה התמחות מוצלחת במשרד עורכי דין. אז מה צריך כדי להתקבל ללימודי משפטים?

תנאי הקבלה

למעשה, אי אפשר לדבר על תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים באופן כללי, שכן בכל אוניברסיטה ובכל מכללה יש תנאים שונים. בגדול אפשר לומר, כי מי שמעוניין ללמוד משפטים, גם אם לא כדי להיות עורך דין פלילי במרכז, צריך ממוצע בגרות משוקלל של לא פחות מ-90 וציון פסיכומטרי של קרוב ל—700. במכללות, לעומת זאת, התנאים פחות מחמירים, ומתקבלים גם סטודנטים עם ממוצע בגרות של 90 וציון פסיכומטרי של 600 ומעלה (ואל חלקן אפשר להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי בכלל).
לפניכם תנאי קבלה במספר אוניברסיטאות ומכללות, שאליהן פונים הרבה מאוד סטודנטים לעתיד שמעוניינים לעשות תואר במשפטים:

אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה
• בגרות מלאה
• ציון פסיכומטרי 665 ומעלה
• רמת מתקדמים 6 בפרק הפסיכומטרי באנגלית

אוניברסיטת בר אילן

• בגרות מלאה עם ציון של 90 ומעלה
• פסיכומטרי של 600 ומעלה
• ציון של 85 ומעלה בפרק האנגלית בפסיכומטרי

המרכז האקדמי למשפט ועסקים

• ממוצע של 95 ומעלה בתעודת הבגרות ללא צורך בציון פסיכומטרי
• ציון פסיכומטרי של 650 ומעלה עם ממוצע בגרות של 85 ומעלה

החשיבות של ציונים גבוהים

כאמור, בכל אוניברסיטה ובכל מכללה תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים קצת שונים, אולם המשותף לכל מוסדות הלימוד הוא, שהציונים תמיד צריכים להיות גבוהים. אחרי הכול, אם אתם רוצים להיות עורך דין פלילי או לעסוק בעריכת דין בתחום אחר מתומי המשפטים, אתם צריכים ידע נרחב, יכולת טובה ללמוד הרבה וליישם בשטח בצורת התייחסות למקרים שיכולים להיות, וכמובן – יכולת לייצג גם אנשים שאתם בטוחים שלא אומרים לכם את האמת, או לפחות לא רק את האמת. השילוב הזה שבין הציונים לבין היכולות האלה הוא שילוב מנצח, שיאפשרו לכם לצלוח בבטחה את לימודי התואר ולהיות עורך דין פלילי או עורך דין בכל תחום אחר (אם תעשו התמחות במשרד עורכי דין ותעמדו בהצלחה בבחינות של לשכת עורכי הדין). בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים