כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תבחרו מומחים בתחום בנייה ושיפוצים

עומדים לשפץ את הבית? אינכם יודעים כיצד לבחור קבלן שיפוצים? כך תבחרו מומחים בתחום בנייה ושיפוצים

20/03/2016
עבודות שיפוץ ובנייה הן חלק מהחיים של מרבית משקי הבית בישראל בשלב כזה או אחר. ובכל זאת, מדובר בנושא שמעורר רגשי דאגה וחשש. סיפורים של חברים על פרויקטים שהשתבשו, התעכבו ופרצו את מסגרות התקציב מגבירים את החששות עוד יותר. כאשר מגיעים לרגע האמת הלחץ הולך וגובר, והדאגה הופכת לחרדה. כדי להתגבר על התחושות הללו צריך פשוט לקחת נשימה עמוקה ולנקוט בכמה צעדים פשוטים.

העצה החשובה והנכונה ביותר היא לא להתפשר על המומחים שיטפלו בפרויקט שלכם. בעולם הבניה, אולי יותר מאשר בתחומים אחרים, לשלם בזול עשוי לעלות ביוקר. כאשר אתם בוחרים בקבלן מומלץ ואמין הוא יתקשר עם בעלי מקצוע טובים יותר ויעמוד בלוחות הזמנים. הוא יסכים לחוזה הגון והוגן ויעשה שימוש בחומרי גלם איכותיים כמו מיכלי פוליאתילן ומכונות מתקדמות.

כאשר אתם עומדים בפני פרויקט שיפוץ או בניה כדאי להקפיד על כמה מהלכים כדי להבטיח שתישארו בשליטה ולא תקלעו למצבים לא נוחים. ראשית, כאמור, הקפידו על בחירת הקבלן. הצעד הבא הוא לקבוע את התקציב שלכם כאשר הקריטריון הראשון הוא כמובן הסכום שאתם יכולים לעמוד בו שאותו יש להצליב עם הצעות המחיר השונות שתקבלו. מאד לא מומלץ לצאת לדרך בלי תקציב מפורט ומדוקדק לכל נושא ונושא. הוסיפו כעשרים אחוזים לסכום שאתם משריינים כדי לכסות הוצאות בלתי צפויות שלמרבה הצער יתרחשו באופן וודאי.

מעקב ושליטה לכל אורך הדרך

חשוב מאד לנהל את התקציב לאורך הפרויקט כולו – אחרת מדובר באותיות מתות שאינן תורמות לכם דבר. יש לעקוב בקפידה אחרי ההוצאות בפועל, לשים לב לכל חריגה ולנסות לפצות עליה בלי להשתמש בתקציב החריגות. קשרו את התשלומים לביצוע – אל תשלמו מראש על שום דבר אלא הקפידו לקבוע אבני דרך לכל תשלום ותשלום.

באופן דומה, הקפידו על תכנית השיפוץ או הבניה שלכם – היא צריכה להיות שלמה ומקצועית וכדאי לבנות אותה בליווי אנשי מקצוע. כל פרט קטן, כולל מספר שקעי החשמל וסוג הברזים צריך להיות רשום וידוע מראש כדי להבטיח שתדעו למה לצפות וכדי שתקבלו את מה שאתם רוצים. לגבי אופן ביצוע העבודה – יש מי שירד לאחרון הפרטים בפעילות הקבלן, כגון השאלה האם צריך להביא
מיכלי פוליאתילן, ויש מי שיניח את השאלות הללו לאנשי המקצוע.
פרויקט שיפוץ או בניה עשוי להיות מאתגר, אך כאשר שוכרים את שירותיהם של אנשי מקצוע מהימנים ועובדים עם תוכניות מדוקדקות – תוכלו להשלים את הפרויקט בהצלחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים