כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תוספות בנייה - דרך נפלאה להעלות את ערך הדירה

כיצד תוספות בנייה (מאושרות וחוקיות) עשויות הלעלות את ערך הדירה שלכם

20/03/2016
כל בר דעת מבין שכאשר מבצעים תוספות בניה בנכס סביר מאד שערכו יעלה. בין אם מוסיפים חדר, מרפסת או מעלית – בכל מקרה ומקרה מדובר בתוספת שטח או בתוספת נוחות אשר משפרות את איכות החיים במבנה. זוהי הסיבה לכך שתוספות בניה נחשבות להשקעה ולא להוצאה מן השורה, וסביר מאד להניח שבמעמד מכירת הנכס הן יחזירו את הסכום שהוקדש לביצוען או יותר ממנו. מקובל לבצע את תוספות הבניה כיום בשיטה שנקראת בניה קלה – הכוונה היא לכך שלא בונים בבטון ובלבנים כמו בעבר אלא עושים שימוש במשטחים גדולים ומוכנים מראש. צורת הבניה הזו מוזילה את העלויות ומאפשרת בניה מהירה ויעילה יותר.

כאשר אתם שוקלים תוספות בניה בדרך כלל מדובר במרפסת תלויה, בתוספת חדרים לגג או לקומת הקרקע או בהוספת קומה למבנה כולה. כך או אחרת, מדובר בפרויקט אפשרי ומהיר למדי, שאינו כופה על בעלי הנכס בדרך כלל להתפנות ממנו. משמעות עובדה זו היא חיסכון בעלויות ובטרחה, כך שמדובר בפרויקט שיפוץ שהוא יחסית נוח לביצוע.

תוספת נוספת שהפכה לאופנתית כיום היא סגירת חורף של מרפסות או חללים פתוחים אחרים ליצירת חללים מוגנים ועמידים לכל מזג אוויר. פתרונות איכותיים של מסגרות אלומיניום וזכוכית מאפשרים להפוך את החלל לאטום ומבודד תוך שמירה על היופי והאסתטיקה של החלל הפתוח. כך נוצרות פינות הסבה מקסימות שהופכות במהרה לחלל האהוב ביותר בבית.

אישורים ומבנים משותפים

תוספות בניה אמנם פשוטות לביצוע יחסית לפרויקטים אחרים של שיפוץ ובניה, אך יש להקפיד על קבלת האישורים וההיתרים הנדרשים כדי שהפרויקט כולו לא יסתיים בעגמת נפש. התהליך מורכב אך יש לעבור אותו כדי להימנע מעבירה על החוק וכדי להבטיח שהתוספת אכן תעלה את ערך הנכס ולא תפגע בו. מגבלה נוספת קיימת בבתים משותפים ששם נדרשת פעילות מול השכנים כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט וקבלת האישורים.

במקרים רבים דיירים בבניין משותף מתאגדים כדי לשפר את הנכסים שברשותם ולהגדילם. פרויקטים מן הסוג הזה הם בהכרח מורכבים יותר ודורשים הסכמה של מרבית הדיירים והליכים מורכבים. מאידך, כוחם הכלכלי של כל דיירי הבניין הוא כמובן רב יותר, וניתן לעשות בו שימוש כדי להוזיל עלויות שונות ולהבטיח את הצלחת הפרויקט.

כאשר אתם מתכננים פרויקט הכולל תוספות בניה מומלץ לקבל היתרים, לקבוע תקציב ולצאת לדרך במלוא המרץ. תוספות הבניה ישדרגו את ערך הנכס שלכם וישפרו את איכות חייכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים