כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מעבר דירה בירושלים - סגנון בניה אחר

כאשר עוברים דירה לירושלים או בתוך העיר, יש לקחת בחשבון שסגנון הבנייה בירושלים הוא ייחודי ויש לשמור על קו עיצובי זה על פי חוק. במעבר לעיר ירושלים אנו מקבלים על עצמנו את שלל ההגבלות החוקיות בנושא הבנייה והשיפוץ של בתים בעיר, וכן זוכים במראה הייחודי והמרשים של הבתים בעיר.

22/03/2016

לבנות באווירה ירושלמית

העיר ירושלים מתחזקת את האלמנטים הייחודיים לה, כמו האבן הירושלמית בה נחויב להשתמש בעת בנית קירותיו החיצוניים של הבית, וכך למשל לבנות מבנים המשלבים קשתות ופסיפסים. בצורה זו נתרום לאווירה הירושלמית הכללית וסגנון הבנייה המקסים והייחודי לעיר. כאשר אנו עוברים לדירה חדשה לרוב נרצה לערוך בה מספר שינויים והתאמות במסגרת שיפוץ, בין אם שיפוץ מצומצם ונקודתי או שיפוץ נרחב. גם כאן נצטרך להתאים את השיפוץ שלנו לקווים המנחים של הסגנון הירושלמי. זהו שיקול שיש לקחת בכובד ראש היות והשמירה על הסגנון הירושלמי המסורתי עלולה לעלות לנו סכום כסף לא מבוטל.

שיפוץ בירושלים - תוך שמירה על קווי הסגנון הירושלמיים

שיפוץ בירושלים - תוך שמירה על קווי הסגנון הירושלמיים
שיפוץ בירושלים חייב להתבצע על פי חוק בהתאם לחוקי הבניה הירושלמים ששומרים באדיקות על הסגנון הייחודי לעיר. השמירה על הסגנון היא חשובה ומשמרת את המורשת והמסורת הירושלמית המרשימה. העיר נשארת בעלת סגנון אחיד ועתיק לאורך עשרות שנים ולכך יש ערך רב. להלן מספר דוגמאות לחלק מהליכי השיפוץ שנרצה לערוך:

צביעה של קירות חיצוניים

לעיתים קרובות אנו רואים שקירות חיצוניים של מבנה הוזנחו, הפכו צהבהבים והחלו להתקלף. אחד הפתרונות הוא צביעה חיצונית בעת מעבר לדירה חדשה. צביעה חיצונית בירושלים תתבצע בהתאם לגוונים התואמים את העיר והסגנון הירושלמי, כלומר לא נוכל לצבוע את ביתנו בצבעי ירוק או כתום עזים כי כך נפשנו חפצה, ישנם חוקים וכללים ועלינו להישמע להם כדי לשרת את המטרה - שמירה על הסגנון הירושלמי.

שבירת קירות, תוספות בניה וחלוקה חדשה של הבית

במידה ונשבור קירות חיצוניים ונערוך שינויים במבנה נאלץ לחפות את הקירות באבן הירושלמית המסורתית. שימו לב - האבן הירושלמית יקרה יותר ולכן יש לערוך שיקול כלכלי מתאים כאשר עורכים שיפוץ מהסוג הזה.

שמירה על אלמנטים בעלי ערך היסטורי

לעיתים במבני מגורים בירושלים משולבים אלמנטים עתיקים כמו פסיפסים או קשתות אבן, אסור להסיר אותם או להרוס אותם בשל ערכם ההיסטורי. יש לערוך בדיקה יסודית טרם השיפוץ בירושלים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים