כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של עורך הדין הצבאי

הכשרתו של עורך דין צבאי דומה לזו של עורך דין רגיל, אך התמחותו היא שונה.

27/03/2016

הכשרתו של עורך הדין הצבאי

הכשרתו של עורך דין צבאי דומה לזו של שאר עורכי הדין המוכרים. בתחילה על האדם המעוניין להיות עורך דין צבאי לעשות תואר אקדמי במשפטים. את התואר ניתן לעשות בשלל אוניברסיטאות ומכללות בישראל. על מנת להתקבל לתואר במשפטים, על המועמד לעבור סף ציונים שכל מוסד קובע לעצמו. סף הציונים יורכב לרוב משכלול של ציוני הבגרויות והציון הפסיכומטרי. כמובן שככל שהמוסד האקדמי איכותי יותר, כך סף הציונים הנדרש גבוה יותר. לרוב, על מנת להגיע אל ציוני הסף יש לעשות קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי, ולעיתים גם להשלים בגרויות. לאחר הקבלה לתואר מתחילה העבודה הקשה.
תואר במשפטים אורך בדרך כלל כשלוש וחצי שנים, בהם עוברים קורסים מרתקים אך מאוד מאתגרים. הצלחה בתואר דורשת השקעה ועבודה קשה. לאחר התואר, על המועמד להתמחות כשנה במשרד עורכי דין בתחום בו הוא מעוניין לעסוק, ובמקרה הזה – במשרד של עורכי דין צבאיים. בתום שנת ההתמחות ייגש המועמד אל בחינות לשכת עורכי הדין. מדובר בבחינה קשה, אליה נדרשים בדרך כלל מספר חודשי למידה מאומצת. מעבר בהצלחה של הבחינה יזכה את הנבחן ברישיון לעסוק כעורך דין בישראל.

תחומי עיסוקו של עורך הדין הצבאי

תחומי העיסוק של עורך הדין הצבאי שונים ומגוונים. מדובר בשלל הנושאים העולים לראשנו כאשר אנחנו חושבים על בית דין צבאי. החל מעבירות של סמים בצבא, ועד עבירות תנועה. עורך דין צבאי עשוי לעסוק גם בפרשיות הונאה ושוחד בצבא – נושא חמור יותר הדורש התמודדות שונה. בנוסף, יש התעסקות בחקירות מצח, השכיחות מאוד בצבא. קשת התחומים הזו, אשר פירטנו רק חלק ממנה, מציגה בצורה יפה את היכולת הגבוהה הנדרשת מעורך דין צבאי. עורך דין זה נדרש להחזיק בידע בנושאים מגוונים, וזהו לא דבר של מה בכך. לכל נושא יש חוקים שונים, שלל פסקי דין ותקדימים אותם צריך לדעת ולהכיר לפני שניגשים למשפט.

ליווי עורך דין צבאי

ליווי של עורך דין צבאי הוא חשוב מאוד ואין לזלזל בו. בסופו של דבר מדובר במשפט לכל דבר. מעטים האנשים המוכנים לעמוד למשפט ללא עורך דין, ועל כן גם במשפט צבאי חשוב מאוד לדאוג כי מייצג אתכם עורך דין צבאי מיומן ומקצועי. ישנם מקרים שונים בהם הליווי הוא חשוב אף יותר, ולא רק במשפט. כדוגמא ניתן לציין את חקירות המצח, בהן חשוב מאוד לפנות לעורך דין בשלבים מוקדמים על מנת להיות מיוצגים בצורה נאותה.

לסיכום

חשיבותו של עורך דין צבאי ראויה לציון. הכשרתו הארוכה ותחום עיסוקו הייחודי מדגישים את חשיבות זו. ליווי במהלך חקירת מצח או לחלופין משפט צבאי על ידי עורך דין צבאי מיומן ומקצועי יכול לשנות את תוצאות המשפט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים