כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עובד חדש? כל מה שצריך לדעת על דוח שעות עבודה

דוח שעות עבודה הינו דוח אשר מעיד על כמות השעות שביצע עובד.

28/03/2016
בין אם הנכם עובדים אשר מקבלים שכר גלובלי, או במידה והנכם מקבלים שכר עבור שעות העבודה אותן ביצעתם בפועל, לרובכם ישנו דוח שעות עבודה. דוח שעות עבודה יכול להירשם בצורות שונות, ועל ידי אנשים שונים, אולם לרוב מציג את אותם הפרטים.

מהו דוח שעות עבודה?

דוח שעות עבודה הינו דוח אשר מציין את הימים, השעות והשבועות בחודש בו עבדתם, כך שניתן לעקוב אחריהם למספר שימושים. דוח זה חשוב ביותר מכמה סיבות אשר יפורטו בהמשך, אולם חשוב לדעת כי לרוב העובדים קיים דוח כזה, גם אם אינם מילאו אותו בעצמם. ניתן לדרוש אותו מהמעסיק, חשבת שכר, הנהלת חשבונות, עורך הדין של העסק או רואה החשבון במידת הצורך. בדוח יופיעו על פי רוב הנתונים הבאים: מספר ימי העבודה באותו חודש, מספר חודשי העבודה באותה שנה, מספר שנות העבודה במקום העבודה הנוכחי, תחילת העבודה, מספר שעות העבודה באותו חודש, מספר השעות הנוספות בחודש הנוכחי, מספר ימי החופשה, מספר ימי המחלה ומספר ימי ההיעדרות.

מי מחויב בדוח שעות עבודה?

כמעט כל העובדים במשק מחויבים בדוח שעות עבודה, גם אם אינם מקבלים שכר לפיו, ולכן במשרות רבות ניתן יהיה למצוא בתלוש השכר את שעות העבודה של העובד, גם אם אינו מקבל עבורן שכר. דוח שעות העבודה מוכיח כמה שעות וימים עבד אותו עובד, והנתונים משמשים לחישובים שונים של שכר, ימי מחלה, ימי חופשה, תשלומים לביטוחים שונים ועוד.

מי ממלא דוח שעות עבודה?

ברוב המקומות, דוח שעות העבודה ממולא על ידי העובד, בין אם זה בהעברת כרטיס עבודה או בין אם זה בדיווח מעשי להנהלת החשבונות, המנהל או כל אדם אחר. החלקים אשר ממולאים על פי רוב על ידי המנהל הינם ימי החופשה, ימי המחלה וימי ההיעדרות, וכן מנהלים רבים גם צריכים לאשר שעות נוספות. במקומות עבודה מסוימים, מנהלי העובדים הם אלו אשר ממלאים את הדוח, לעיתים על בסיס אמון בעובדים בלבד ולעיתים על בסיס מפגש אישי עם העובד, ולכן כדאי לעקוב באופן אישי אחרי שעות העבודה במקומות אלה, בכדי שתהיה אפשרות לתקנן במידת הצורך.

על מה משפיע דוח שעות עבודה?

הדוח משפיע על תשלומים לביטוח לאומי, על קביעת גודל המשרה, על תשלומים לבונוסים, שעות נוספות, ימי מחלה, ימי חופשה וקרן השתלמות, וכן לפי דוח שעות העבודה מחושבים ימי החופשה הנותרים והמגיעים לעובד וכן ימי המחלה שלו.

דוח שעות העבודה הינו כלי ניהולי חשוב

בעזרת דוח שעות עבודה ניתן לעקוב אחר נוכחות העובדים, הזכויות שלהם וכן לוודא תשלום הוגן לכל הגופים המעורבים בעבודת העובד, כגון ביטוח לאומי, פנסיה וכדומה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים