כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות הבניה הקלה בבניית בית צמוד קרקע

בניית בית צמוד קרקע היא הזדמנות מצוינת לנצל את היתרונות של שיטת הבנייה הקלה. השיטה הזו עושה שימוש באלמנטים תעשייתיים מוכנים מראש והיא יכולה לחסוך הוצאות של עשרות אלפי שקלים ומעלה

28/03/2016
בית צמוד קרקע הוא פתרון המגורים המבוקש ביותר בישראל. משפחות בכל רחבי הארץ רוצות לגור בבית מן הסוג הזה, אך חשוב לשים לב גם לשיטת הבנייה. קבלנים ואנשי מקצוע ממליצים היום על הבניה הקלה כחלק מבניית בית צמוד קרקע וזאת בעיקר מהסיבות הבאות:

א. בניה טרומית במפעל - המאפיין הבולט והייחודי של בניה קלה הוא שימוש באלמנטים תעשייתיים מוכנים מראש. יסודות הבנייה מיוצרים בכמויות גדולות במפעל ומובאים לאתר לפני שהם מורכבים. תהליך הבנייה מבוסס על הרכבת אלמנטים טרומיים חד מימדיים כמו עמודים וקורות, דו מימדיים כמו קירות מוכנים ותלת מימדיים כמו חדרים יבילים והכנות למערכות בניין שונות.

ב. סביבת עבודה נקייה - בניה קלה בבניית בית צמוד קרקע מבטיחה שמירה על סביבת עבודה נקייה. היא אידיאלית לבניית בתים צמודי קרקע באיזורים צפופים, במרכזי ערים וכמובן גם במושבים או קיבוצים. שיטת העבודה ממעיטה את כמות הפועלים ומאפשרת שמירה על שקט ואיכות חיים גבוהה גם עבור השכנים. היא חוסכת רכבי עבודה, מצמצמת זיהום אוויר וידידותית לסביבה.

ג. חיסכון בעלויות בטווח הקצר והארוך - בניה קלה חוסכת בהוצאות בבניית בית צמוד קרקע. חיסכון בטווח הקצר נובע מהמאפיינים של בניה טרומית במפעל והובלת רכיבי בניין מוכנים לאתר, בעוד חיסכון בטווח הארוך מבוסס על ניצול נכון של שיקולים סביבתיים. במהלך בנייה קלה מתייחסים למיקום הבית, התאורה, החיסכון במים, איכות האוויר ועוד. כך מצמצמים הוצאות שוטפות ומורידים משמעותית את עלויות התחזוקה הקונבנציונאליות.

איך מנצלים את היתרונות של בניה קלה?

אפשר לנצל את היתרונות של בניה קלה רק אם מביאים בחשבון את החסרונות. למרות שבשיטה הזו הגימור הוא בדרך כלל איכותי יותר בהשוואה לבניה רגילה, כדאי להשקיע בחומרי גלם אמינים. יש לדאוג לקירות חלקים, ישרים ומדויקים כדי לשמור על איכות גבוהה לאורך זמן. בעזרת השיטה ניתן להתגבר על העלויות הגבוהות של בנייה המערבת בלוקים מבטון ולהשיג אטימות מלאה למים.

הבלאי של בניה קלה נוטה להיות גבוה והתכנון לא תמיד גמיש. על החסרונות הללו מתגברים בעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע לגבי כל שינוי בתכנית המקורית. אפשר להתרשם מסוגים שונים של בתים צמודי קרקע שנבנו בשיטת הבניה הקלה, לעקוב אחר הפרויקט בזמן אמת ולבצע שינויים והתאמות.

לסיכום, בניה קלה היא כיום חלק בלתי נפרד מענף הנדל"ן וחבל לוותר על היתרונות שלה. היא מבוססת על בניה טרומית של חלקי בניין במפעל, מאפשרת שמירה על סביבת עבודה נקייה וחוסכת בהוצאות בטווח הקצר והארוך.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים