כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה מומלץ לקחת לטיול תרמילאים לפני הלימודים?

השתחררתם מהצבא ואתם מתכוונים להירשם ללימודים גבוהים? רגע לפני שאתם מזמינים כרטיס טיסה למזרח או לדרום אמריקה, כדאי שתכירו את רשימת הציוד המומלצת

28/03/2016
שחרור מהצבא הוא תהליך מרגש שכרוך גם בשורה ארוכה של החלטות חשובות. מי שמשתחרר מהצבא בדרך כלל לוקח הפסקה כדי לעבוד ולחסוך כסף, אך בסופו של דבר הוא משקיע אותו בלימודים גבוהים. אפשר להירשם ללימודים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ ולהצטרף למאות אלפי סטודנטים מרוצים. מצד שני, לא מומלץ לוותר על טיול תרמילאים כדי לנקות את הראש ולהגיע עם מצברים מלאים ליום הראשון על ספסל הלימודים.

הסוד בטיול תרמילאים מוצלח הוא הכנה מוקדמת. כך מונעים עוגמת נפש, חוסכים הוצאות מיותרות ושומרים על מסגרת התקציב. בדיוק בגלל זה כדאי להכיר את הרשימה הבאה של הציוד המומלץ:

א. מסמכים - זו קטגוריה שבה תוכלו לאסוף את הציוד יחד עם עזרה של חברים ובני משפחה. המסמכים החשובים הם כמובן דרכון בתוקף, ויזה מתאימה לכניסה למדינה, כרטיסי טיסה מודפסים ורישיון נהיגה. עוד מסמכים קריטיים הם כרטיס אשראי בינלאומי, המחאות נוסעים, פנקס חיסונים, דף עם מספרי טלפונים חשובים ותוויות זיהוי לתיקים.

ב. תיק קטן - כל תרמילאי עולה למטוס עם תיק קטן שאחרי זה מלווה אותו לכל אורך הטיול. התיק הקטן צריך להכיל חגורת כסף, ארנק, מזומן, מסמכים, סוללות, טלפון נייד, מתאמים שונים לחשמל, שיחון, ספר, עט, פנקס, כרית שינה קטנה, שמיכה, בגדים תחתונים להחלפה, משקפי שמש, מגבונים לחים, טישו ומראה קטנה. כמובן שניתן להוסיף או להוריד ציון בהתאם למשך הטיול המתוכנן.

ג. תיק גדול - גולת הכותרת של טיול תרמילאים הוא התיק הגדול. לתיק הזה אתם צריכים להכניס חולצות קצרות וארוכות, גופיות, מכנסיים קצרים וארוכים, ז'קט ומעיל, גטקס, פיג'מה, חולצה ומכנס תרמיים, כפפות, צעיף, כובע, סנדלים, שק כביסה, תיק צד, מנעולים לתיקים ואת כל התשיטים והציוד יקר הערך.

כמה כלי רחצה לוקחים לטיול תרמילאים?

הסוגיה של כלי רחצה עשויה לבלבל את מי שאין לו ניסיון בטיולי תרמילאים. רשימת הציוד בקטגוריה הזו כוללת מברשת שיניים, משחת שיניים, חוט דנטאלי, פלסתרים, סבון גוף ופנים, שמפו, קרם גוף, בושם ותכשירי קוסמטיקה ספציפיים. אפשר להוסיף קוצץ ציפורניים, גומיות לשיער ומשייף ציפורניים או לרכוש חלק מהציוד כאשר מגיעים אל היעד.
יש גם פריטים שיכולים לשדרג את הטיול. אפשר לברר על השכרת טלפון לוויני כדי לחסוך על הוצאות תקשורת ולעזור להורים להיות רגועים, או להבטיח זמינות גם במקומות רחוקים ללא קליטת טלפונים סלולריים רגילים. מבחינת עזרה ראשונה, הציוד החשוב כולל וזלין, נייר דבק רפואי, סיכות ביטחון, אמצעי מניעה, כדורים נגד צינון ומדחום. אם יוצאים לטרקים כדאי להגיע עם מצפן ומקל הליכה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים