כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יום כיף לעובדים - כל מה שחשוב לדעת

עד לפני כמה שנים, השקעה בתכנון אירועים לעובדים במקום העבודה נחשבה למותרות ורק מקומות עבודה גדולים ובעלי משאבים רציניים נהגו לעשות זאת. היום הגישה כבר שונה בהרבה. ההכרה בחשיבות של תחושה טובה בקרב העובדים כבר השתרשה וכמעט כל מעסיק מכיר היום בצורך לשמר את עובדיו שבעי רצון על בסיס קבוע.

28/03/2016
מחקרים סוציולוגים ופסיכולוגים שונים הוכיחו קשר הדוק בים מידת שביעות הרצון של העובדים לבין מידת התפוקה שלהם בעת ביצוע עבודתם. ככל שהעובד מרוצה יותר-כך גדלה תפוקתו ותרומתו למערכת.
כך הבינו המעסיקים כי מדובר בהשקעה משתלמת והחלו לבנות מערכים מיוחדים שמטרתם לשפר את התחושות של העובדים.

אמנם המרכיב המרכזי הקובע את מידת שביעות הרצון של עובד הוא השכר שלו, אך מעבר לכך ניתן לטפח אצלו רגשות חיוביים בדרכים שונות.,שביעות הרצון של של העובד בנויה מדברים נוספים מלבד השכר- תחושת שייכות לארגון, גיבוש חברתי והרגשה שמערכים אותו הם תנאים בסיסיים לכך שעובד ירגיש טוב בתפקידו. את כל המרכיבים הללו ניתן לספק לעובד בדרך פשוטה יחסית והיא ארגון יום כיף לעובדים.


יום כיף לעובדים עונה על כל הקריטריונים שצוינו קודם לכן. בילוי של יום כיף מחות לשגרת המשרד, עם הפעלות מהנות ומאתגרות, ארוחות טובות, קבלת מתנות ועוד הוא דרך מצוינת לגרום לעובדים להרגיש שמשקיעים בהם, לגבש אותן ולהעלות את תחושת השייכות שלהם למקום עבודתם.

תכנון יום כיף לעובדים

כאשר מארגנים יום כיף לעובדים חשוב לעבוד בצורה מסודרת ומתוכננת. ישנם מספר מרכיבים מרכזיים שיש להתחשב בהם בשלבי הארגון-

בשלב הראשון יש לקבוע תקציב מיוחד שיוקצה לצורך הפקת האירוע. ישנן המון אפשרויות ורעיונות לתכנון יום כיף לעובדים וחשוב לדעת מה התקציב המוקדש לכך כדי לדעת להתמקד ולצמצם את אופציות הבחירה. לכל חברה יש שיקולים שונים בקביעת התקציב ליום כיף לעובדים והוא זה שיקבע את אופי האירוע.

בשלב הבא חשוב להתייחס לנושא כח האדם בחברה. כמה עובדים צפויים להשתתף בפעילות, מהו טווח הגילאים שלהם, האם האירוע כולל גם השתתפות של בני זוג וכו'. מיפוי של מאפייני כח האדם יעזור מאוד להתאים את סוג הפעילות המרכזית שתתקיים במהלך יום כיף לעובדים.

בנוסף, צריך כמובן להתחשב גם במועד האירוע. ניתן לארגן יום כיף לעובדים בכל עונות השנה, אך ישנה הפרדה ברורה בין אירועים שמתקיימים בחוץ לבין אירועים במקומות סגורים. אם מתכננים יותר מיום כיף אחד, נין לקיים אחד בחורף ואחד בקיץ וכך לשמור על גיוון בסוג הפעילות.

ישנם מרכיבים נוספים שחשוב לקחת בחשבון כאשר מארגנים יום כיף לעובדים. יש היום חברות שמתמחות בהפקת ימי כיף לעובדים ומומלץ להעזר בהן בשלב התכנון ולנצל את הידע והניסיון שברשותן.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים