כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אל תיתקעו במעלית! התקינו גנרטור חירום

אם אתם מתגוררים בבניין מגורים בן מספר קומות אשר מותקנת בו מעלית, חשוב מאוד שתתקינו בבניין גנרטור חירום למעלית ובכלל. למה, איך עושים את זה ועל מה חשוב לשים דגש? את כל התשובות תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.

30/03/2016

למה צריך גנרטור חירום למעלית?

מעלית היא הרגליים של הרבה מאוד אנשים, ובעיקר של אלה המתגוררים או העובדים בקומות הגבוהות של בניינים ומגדלים. למעשה, ללא מעליות איכות החיים שלנו הייתה נפגעת פלאים, והיינו צריכים לכתת את רגלינו במדרגות ולהגיע למשרד או הביתה כשאנחנו עייפים ורצוצים. הדבר חשוב ביותר, כמובן, בעיקר עבור אנשים מבוגרים וילדים קטנים, אבל כשמדובר בקומה שביעית ומעלה – נדמה שזה תקף עבור מרבית האנשים. אז אין ספק שמעלית היא מתקן חיוני שחשוב שיהיה בבניין, אבל אסור לשכוח שהמתקן הזה עלול גם להיתקע – וזה לא נעים בכלל. על מנת שזה לא יקרה, גם במקרים של הפסקות חשמל, חשוב מאוד שיהיה בבניין גנרטור חירום למעלית, שבמקרים כאלה יתחיל לפעול ויאפשר למעלית להמשיך לרדת ולעלות.

מתי חובה להתקין גנרטור חירום למעלית?

מתי חובה להתקין גנרטור חירום למעלית?
יש מקרים בהם הקבלן הבונה חייב להתקין גנרטור חירום למעלית, וזה אמור לגבי כל בניין שיש בו למעלה מתשע קומות או שגובהו למעלה מ-27 מטרים. למרות זאת, גם במבנים שבהם מותקנת מעלית ואשר אינם עונים על הקריטריונים הללו, כדאי מאוד שיותקן גנרטור חירום למען בטיחות הדיירים. במקרה כזה האחריות חלה על ועד הבניין, והוא זה שאמור לפנות אל חברות המתקינות גנרטור חירום למעלית, לקבל מהן הצעת מחיר ולבחור את החברה שתתקין את הגנרטור בבניין בפועל.

איך בוחרים חברה להתקנת גנרטור חירום?

חשוב מאוד לבחור חברה אשר התקנת גנרטור חירום למעלית היא תחום ההתמחות העיקרי שלה, ולוודא שהיא מבצעת זאת על פי כל נוהלי ההתקנה שנקבעו על ידי משרד הפנים:
• הגנרטור יותקן בחדר אקוסטי על מנת למזער את רעשי המתקן ככל שרק ניתן.
• סביב הגנרטור יותקנו קירות חסיני אש לטובת בטיחות הדיירים.
• דלתות הכניסה לחדר תהיינה דלתות חסינות אש.
• בחדר יותקן מכשיר לשאיבת האוויר הפנימי ותהיה כניסה של אוויר מבחוץ.
• מכלי הדלק של הגנרטור יאוחסנו על פי תקנות הרשות לרישוי עסקים.
• יש לדאוג לביצוע בדיקות תקופתיות לגנרטור החירום על מנת להבטיח את תקינותו.
בנוסף, חשוב מאוד לקבל תעודת אחריות מהחברה על מנת שבמקרה שהגנרטור לא יפעל כהלכה – יהיה לכם אל מי לפנות וממי לקבל שירות תיקונים מקצועי ומדויק.

התקנת גנרטור מומלצת לבניין בכל גובה

התקנת גנרטור חירום למעלית היא בגדר חובה בבניינים מאוד גבוהים, אולם כדאי מאוד שהיא תתבצע גם בבניינים נמוכים יותר – למען בטיחות הדיירים. במקרה כזה ועד הבית צריך להתארגן ולחפש חברה המתמחה בתחום ואשר פועלת על פי כל הנהלים, ולדאוג שהיא תבצע את העבודה בצורה מקצועית ובאחריות מלאה. אחרי הכול – מדובר כאן בבטיחות של הדיירים כולם, וחשוב שהבחירה תתבצע על פי השיקולים הנכונים בלבד. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים