כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי דקים מומלצים לחצר הבית החדש שלכם

דקים מאפשרים לנו ליהנות מחצר הבית ללא השקעה וטיפוח. חצר הבית מהווה צוהר והזדמנות להרחבה משמעותית של מרחב המחייה הביתי שלנו. חצר הבית יכולה בהחלט להפוך להיות גינה מושקעת, אך רובינו נעדיף להפוך אותה למרחב ישיבה נוח ומזמין.

11/04/2016

דקים- הפתרון האולטימטיבי

למרות שהדשא הינו זול ועמיד לשנים רבות קדימה, הוא מצריך השקעה וטיפוח רבים אשר לרובינו אין את הזמן הדרוש להם או את הרצון. לכן, ישנם מספר פתרונות אלטרנטיביים לניצול מיטבי של מרפסת הבית. דקים הם הפתרון המועדף על רוב הישראלים, והם הולכים וצוברים פופולאריות בכל שכבות האוכלוסייה. דקים מושקעים בחצר ישר מזכירים לנו אתרי נופש וחופשה אקזוטיים, ולצד זאת מקנים לביתנו מראה כפרי ומזמין. מעבר להקמה הראשונית אשר עשויה לעלות סכום כסף לא מבוטל, דקים יכולים להיות בשימוש במשך שנים רבות ללא צורך בהשקעה מעבר למריחת שכבת צבע חדשה עם חלוף מספר שנים, ולעיתים אפילו צעד זה איננו נחוץ.

מהם סוגי הדקים המומלצים ביותר, ומהם היתרונות והחסרונות של כל סוג?

מהם סוגי הדקים המומלצים ביותר, ומהם היתרונות והחסרונות של כל סוג?
ישנו מגוון עצום של עצים המשמשים לבניית דקים בישראל, הכוללים עצים פשוטים כאורן או אקליפטוס ואגוז לצד עצים אקזוטיים כגון טיק, איפאה או אירוקו. ישנם גם דקים הבנויים מתחליף עץ סינטטי. לכל עץ תכונות משלו, המבדלות את הדק אשר יבנה מהאחרים. עצים קשיחים יותר למשל יאפשרו בניית דקים בחיתוך דק יותר, בעוד עצים רכים יהיו פגיעים בהרבה ללחץ ופגיעות שיגרמו כתוצאה ממצבים כגון גרירת חפצים עליהם וידרשו עובי רב בהרבה. להלן מספר תכונות של דקים שונים, אשר מפורטות על מנת לסייע לכם בבחירתכם:

עמידות

בעוד עצים טרופיים כגון איפאה הינם עמידים באופן טבעי למזיקים כגון פטריות ודחוסים בצורה המקנה להם עמידות גבוהה למים, עצים רגילים כגון אורן או אגוז אשר מוצאם מאירופה דורשים טיפול מונע נגד הצטברות עובש ופטריות עליהם.

מחיר

ככל שהעץ אקזוטי יותר מחירו יאמיר. עץ האורן הינו העץ הנפוץ ביותר לשימוש בדקים בארץ בשל מחירו הנמוך בהרבה מהמתחרים. בחלק מסוגי העצים הקשים היכולת לעשות שימוש בקרשים דקים יותר מאפשרת חיסכון מסוים במחיר.

עיצוב

עצים שונים מקנים נופח עיצובי שונה לדקים הנבנים מהם. חלק מהעצים יעניקו לדק מרקם ותחושה ייחודית, בחלק נוכל לראות את הסיבים עצמם לאחר השיוף, ובחלק המראה יהיה חלק ומודרני יותר.

בניית דקים מצריכה ניסיון וכלים מתאימים

חברות המתמחות בבניית דקים יכולות לסייע לכם בבחירת חומר הגלם על ידי שמיעה של הצרכים והציפיות שלכם מהדק. על מנת שהדק ישרת אתכם לזמן ממושך, חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברה בעלת ניסיון רב בבניית דקים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים