כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לחיסכון בתחזוקת הרכב

עלויות המחייה הגבוהות בישראל היא נושא אשר נמצא כיום במרכז השיח, ולא לשווא. העול הכלכלי הנמצא על כתפיו של מעמד הביניים הוא לא מבוטל, ולעיתים אף בלתי אפשרי. על כן, יש לנסות ולחסוך כמה שאפשר בתחומי החיים השונים ובתחזוקת הרכב בפרט.

11/04/2016

כללים בסיסיים לחיסכון בתחזוקת רכב:

כללים בסיסיים לחיסכון בתחזוקת רכב:
אחזקת רכב היא בכלליות הוצאה לא פשוטה, כאשר מסכמים את הסכומים הגבוהים אשר אנו מוציאים על דלק, ביטוח, תיקונים שונים וכדומה. תחזוקת הרכב היא דבר חשוב ביותר, אך גם יקר. עם זאת, יש להשקיע בה את הנדרש כיוון שתחזוקה נאותה לרכב תבטיח לכם בטיחות גבוהה יותר בנהיגה ובנסיעה ברכב. רכב אשר לא מתוחזק כראוי עלול להיות מאוד לא בטיחותי, או אפילו מסכן חיים.

תחזוקה על פי הוראות היצרן

הנקודה החשובה שכדאי לציין בראש ובראשונה היא אופן התחזוקה. כל יצרן מפרסם את הוראות התחזוקה של הרכבים אותו הוא משווק. הוראות התחזוקה הללו נכתבות ונבנות ספציפית לרכיבים השונים המרכיבים את הרכב שלכם. חשוב מאוד להיצמד להוראות תחזוקת הרכב של היצרן. תחזוקת רכב נכונה, בהתאם להוראות, תחסוך לכם הרבה כסף. כיצד? היא תצמצם את הבלאי והתקלות הפתאומיות למינימום. על כן, וודאו כי אתם מכירים את הוראות התחזוקה של הרכב בו אתם מחזיקים. שימו לב, הוראות התחזוקה עשויות להשתנות בין דגמים שונים של אותו הרכב, כך שאין להסתמך על הוראות של רכבים אחרים.

שמן מתאים ברכב

יש להקפיד למלא ברכב את השמן המתאים, כאשר מדובר בשמן מאיכות גבוהה. שימו לב, לעיתים נוהגים להוסיף תוספי שמן במוסכים. וודאו כי אתם ממלאים בשמן המתאים על פי הוראות היצרן ובמידה ומוסיפים אליו תוספים – וודאו כי התוספים אכן חיוניים. במידה ובמוסך הוסיפו שמן ללא התייעצו, בקשו לדעת מה הוא סוג השמן. בנוסף, מומלץ לבצע בדיקות שמן תכופות.

חלפים לרכב

כולנו מגיעים למצב בו הגיע הזמן להחליף את אחד הרכיבים ברכב מסיבה כזו או אחרת. במוסך יציעו לכם סוגים שונים של חלפים לרכב. כמובן שעדיף להשתמש בחלפים מקוריים לרכב, אשר יהיו יקרים יותר. במידה ואתם מעוניינים לחסוך, ניתן להשתמש בחלפים לרכב שהם לא מקוריים. בכל מקרה, אל תתפתו למחירים הנמוכים והקפידו להתקין ברכב שלכם אך ורק חלפים איכותיים וברמה גבוהה. חלפים לרכב שיהיו באיכות נמוכה עלולים להתבלות במהירות וכתוצאה מכך גם תדרשו להחליפם בקצב יחסית גבוה. בנוסף, חלפים מאיכות ירודה עלולים לפגוע במערכות שונות של הרכב. בסופו של דבר זה יתבטא בהוצאות גבוהות על הרכב ובזבוז של זמן יקר.

תחזוקה שוטפת חוסכת עלויות

חיסכון בתחזוקת הרכב הוא בהחלט בר ביצוע. חשוב מאוד לחסוך בעלויות על תחזוקת הרכב כמה שאפשר, כל עוד אנו לא פוגמים באיכות. שמרו והקפידו על הוראות התחזוקה של היצרן, גם אם הן יגררו הוצאה מעט גבוהה ממה שתכננתם, הן בוודאות יגרמו לחיסכון בטווח הארוך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים