כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עוברים דירה? כך תאירו את הבית החדש שלכם

למרות שיש במעבר דירה המון יתרונות, התרגשות וחידוש, יש גם קושי רב בתהליך. רשימת הסידורים שיש לבצע טרם המעבר רק הולכת וגדלה מדי יום במקום להצטמצם, ועוד ועוד נושאים שלא טיפלתם בהם ממשיכים לצוף.

11/04/2016
בחירת חברת הובלות, למצוא סידורים לילדים בעת ההובלה, איך מסמנים ארגזים, מתי נספיק לנקות את הדירה החדשה, ואלה רק דוגמאות קטנות. יחד עם זאת, בדיוק כשם שבכל ענן יש קשת בקצהו, כך גם במעבר דירה נוכל למצוא את החלק הכיף, זה שכולם מחכים לו – עיצוב הדירה החדשה. כאשר בוחרים עיצוב לדירה, ניתן סוף סוף להגשים חלומות שלא יכולתם להגשים בדירה הקודמת, לבחור דברים שיתאימו במיוחד אליכם ולהבטיח שהדירה החדשה באמת תהיה עבורכם בית חלומות אמיתי.

תכנון מוקדם של העיצוב

הדרך הכי פשוטה, לפי מעצבים בכירים בתחום, היא קודם כל לחלק את הדירה לאזורים. חשיבה פרטנית על כל אזור, הגדרת תקציב ויצירת רשימות מסודרות של כל מה שדרוש בשביל אותו חלק, תקל עליכם את העבודה בהמשך. לאחר שתכננתם בקווים כללים איך כל אזור יראה (עוד לפני שרצתם לקנות דברים!), שבו והסתכלו על כל האזורים יחדיו כיחידה אחת גדולה. הסתכלו על התמונה הגדולה ואז תאתרו התנגשויות בין החללים ותפתרו אותן. עיצוב המתחיל מהפרטים הקטנים ומתקדם אט אט אל התמונה הגדולה תמיד יבטיח הרמוניה טובה יותר בסופו.

עיצוב התאורה בבית החדש

אנשים רבים לא מבינים את חשיבותה של התאורה בבית, וחבל שכך, שכן תאורה לבית אשר מתוכננת בצורה נכונה, יכולה לעשות פלאים עם כל ריהוט וכל סגנון, בעוד שתאורה שאינה מתאימה יכולה להרוס גם את העיצוב המוקפד ביותר. תאורה יכולה לשנות את צבע הקירות, לשנות את מרקמם של הרהיטים, להפוך חדר חמים לחשוך, או חדר בעל צבעים קרים לחדר הכי נעים בבית, הכל תלוי בדגש שתשימו על עיצוב התאורה.

אז מאיפה מתחילים?

מהבסיס. שני סוגי האור העיקריים הקיימים הם אור לבן ואור צהוב. אור לבן בדרך כלל מתאים לחדר סטריליים יותר כמו המטבח, חדרי הרחצה והשירותים. אור צהוב מתאים לחדרי השינה ולסלון משום שהוא משווה לחלל מראה אינטימי וחמים יותר. יחד עם זאת, עליכם להתאים את האור לדירה עצמה ולא לעבוד לפי כללים. אם יש לכם מטבח מלא באור שמש ומתאים לכם יותר להציב בו נברשת עם אור צהוב, לכו על זה. סמכו על האינסטינקטים שלכם ועל מה שנראה טוב בעיניכם.

היו נדיבים בבחירת התאורה

האינסטינקט הראשוני אומר לרכוש גוף תאורה אחד לכל חדר. אמנם זו בחירה מאד הגיונית, אבל על מנת להשיג עיצוב אידיאלי ותאורה מושלמת, מומלץ דווקא להיות נדיבים עם התאורה. הציבו גוף תאורה אחד במרכז החדר, בתקרה, ובחרו עוד גופי תאורה בתוך החלל עצמו. מנורה עומדת, מנורת לילה על השידה ליד המיטה, ספוטים המכוונים על חפצי נוי שונים, אפילו עששיות עם נרות, כל אלה יכולים להאיר חדר בצורה הרבה יותר נעימה, חמימה ואסתטית. בנוסף, תוכלו לבחור גם בתאורת קיר אשר יכולה לרכך מראה של חדר ואפילו ליצור אשליה של חלל גדול יותר. אם תרצו מוקדי תאורה קטנים לאורך חלל, תוכלו לבחור במנורות שקועות (המצויות בתוך נישה ייעודית מגבס או מעץ) או בספוטים המותקנים על גבי פס ומתחברים כולם לאותה נקודת

שימו דגש על חסכון בחשמל

אין ספק שאחד הדברים עליו אתם חושבים במעבר הדירה הוא כיצד לחסוך בהוצאות הבית. לעיתים, על מנת לחסוך בעתיד, מומלץ לעשות השקעה קטנה בהווה. כך לדוגמא יתכן ותבחרו להתקין מחמם מים על בסיס גז שעולה מעט יותר בהתקנה, אבל הרבה יותר חסכוני בהמשך מדוד מים רגיל. על אותו משקל, יתכן ועדיף לכם להשקיע מעט יותר בתאורה ולראות את הצמצום בחשבונות החשמל שלכם בעתיד. אפשרות אחת העומדת לפניכם בצמצום עלויות היא התקנת עמעם בחללים הגדולים (בעיקר בסלון) שיאפשר לכם לווסת את התאורה במהלך היום והלילה, גם לשוות לחלל מראה רומנטי ונעים יותר וגם לחסוך בתצרוכת החשמל. אפשרות נוספת היא לוותר כליל על נורות הפלורסנט המוכרות ולבחור רק בנורות חסכוניות ואקולוגיות אשר גם חוסכות בחשמל וגם שומרות על איכות הסביבה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים