כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

משכירים דירה? שימו לב שהיא נשארת יבשה בחורף!

אין ספק שאחד מהנכסים החשובים ביותר שיכולים להיות לכם, זו דירה שאותה אתם משכירים.

11/04/2016
הדירות שאנו משכירים, הן דירות אשר קיבלנו בירושה, או הדירות שהתגוררנו בהם בילדותינו. על כן מטבע הדברים, מדובר על דירות ישנות יחסית אשר טיב החומרים שלהן כבר איננו כה גבוה אחרי השנים הרבות שעברו. בחלק מהמקרים אפשר שאף רכשנו דירה חדשה להשקעה והשכרנו אותה - אך בכל זאת היא לא עשויה מחומרי בניין איכותיים יחסית. למה זה חשוב? כי זמן קצר אחרי שנשכיר את הדירה הדיירים יפנו אלינו וידווחו שיש נזילות שלמות בדירה, ושצריך לבצע טיפול בהצפות כמה שיותר מהר. אז מה עושים במקרים הללו, ואיך מתמודדים עם המצב?

כמה טיפים להתמודדות עם המצב המורכב

ערכו בדיקה מקדימה ומונעת - קודם כל, עצתנו לכם היא בכלל למנוע את המצב עוד מלכתחילה, ואם הגעתם לפה לפני שדווח על נזילה או הצפה, הרי שאתם עושים בשכל רב. כדי שלא תצטרכו בכלל להיכנס לפינה של טיפול בהצפות, כדאי לבצע כמה צעדים מונעים. כדאי לבצע בדיקה מקדימה לדירה, בדגש על בדיקה למניעת הצפות. הזמינו מומחים של איטום אשר יבחנו את מצב האיטום בדירה, ויסבירו לכם האם האיטום אכן עמיד, או שכדאי כבר עכשיו לבצע שיפוץ קטן. העלויות של חידוש האיטום והטיפול ללא הצפה - הוא זול פי כמה משאיבה של ההצפה, וחידוש של האיטום לאחר מכן וכן חידוש של עבודות גבס לחלקים שנפגעו מהנזילות.
בטחו את הדירה- זה בוודאי משהו שכדאי להקפיד עליו. העלויות של טיפול בהצפות, ניקוז הנזילה החוצה, וכן עבודות הגבס שתצטרכו לעשות לאחר מכן, יכולות להגיע לעלויות של אלפי שקלים בחלק מן המקרים, ויש לזכור כי האחריות לכך היא עליכם ולא על הדיירים שמתגוררים בדירה. לכן, אפשר לפתור את הבעיה בצורה פשוטה יחסית, אם פשוט מבטחים את הדירה. הביטוח של הדירה אמור גם לכלול כיסוי למקרים של נזקים חמורים מנזילות - כולל פגיעות בקירות, בדלתות, בחלונות, בריצוף, וכיו"ב. כדאי להרחיב את הפוליסה גם לכיסוי של פגיעה בריהוט - כי ההצפה עלולה לפגוע בריהוט של הדיירים שידרשו מכם פיצוי הולם.
מודגש]שיהיה טלפון של איש מקצוע זמין[/מודגש] - ברמה העקרונית, חברת הביטוח אמורה לכסות לכם מקרים רבים שבהם יש הצפה או נזילה בדירה. עם זאת, יש מקרים שאותם היא לא תכסה - למשל נזילה כתוצאה מכלי סנטריה שאיננו תקין. לכן, כדאי שבכל מקרה יהיה לכם טלפון זמין של איש מקצוע פרטי, אשר יוכל לבצע את המלאכה במידת הצורך.[

לא להיות שאננים לרגע

זה אולי הטיפ החשוב ביותר בכל מה שנוגע לטיפול בהצפות ובנזילות. אם אתם משכירים דירה שהיא ישנה יחסית - בכל מקרה בדקו היטב שאין לה גם היסטוריה של נזילות בעייתיות. בנוגע לדירה חדשה לגמרי עם נזילות - אפשר אף לשקול לתבוע את הקבלן על עוגמת הנפש שנגרמה לכולם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים