כרגע באתר
4
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 פרמטרים לבחירת אזור מגורים

רכישת דירה חדשה או יד שנייה היא החלטה חשובה בחיים ויש לקבלה מתוך שיקול דעת ולאחר מחשבה מעמיקה. כדי לחפש את דירת החלומות, חשוב לבחור ראשית אזור מגורים מועדף, כך ניתן להתרכז באזור מצומצם יחסית העונה על ההעדפות האישיות ומתאים לאורח החיים הרצוי שלכם. לפניכם 5 פרמטרים חשובים שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת אזור למגורים.

17/04/2016

איכות חיים

איכות חיים
אזור מגורים יש לבחור בהתאם לאורח החיים הרצוי עבורכם ואין להתפשר בנושא זה. לכן, חשוב לבקר באזור המגורים עוד לפני רכישת דירה, וזאת על מנת להתרשם מחזות השכונה והרחוב, מאיכות האוויר, מהנוף, מהתושבים באזור וכיוצא בזה.

נגישות לעורקי תחבורה

לבטח אינכם מעוניינים לגלות לאחר רכישת הנכס, כי עליכם להתמודד עם עומסי תנועה רבים כדי להגיע למקום העבודה שלכם. לכן, רצוי לבקר באזור המגורים בו נמצא הנכס בימים שונים ובשעות שונות במהלך היום, כדי לבדוק נגישות לעורקי התחבורה הראשיים באמצעותם תגיעו לעבודה, לסידורים ולבילויים.

מוסדות חינוך

אם אתם משפחה עם ילדים, חשוב לבחור אזור מגורים המציע מוסדות חינוך קרובים לבית. כמו כן, חשוב לברר על איכות מוסדות ההשכלה ורמת החינוך בהם. יש לברר האם באזור המגורים יש פתרונות לצרכי הילדים שלכם, לרבות מתנ"ס לפעילויות ולחוגים אחרי שעות הלימודים. כך תוכלו לחסוך הסעות ארוכות בשעות הבוקר ואחה"צ. לדוגמה, אם אתם מחפשים דירות למכירה בחולון כדאי לברר כי בשכונה החדשה או הישנה ישנם בתי ספר וגני ילדים המציעים חינוך טוב וברמה גבוהה, האם יש פארקים עם מתקני שעשועים וכיוצא בזה.

מרכזי קניות קרובים

פרמטר נוסף שיש להתחשב בו לבחירת אזור מגורים הוא קיומם של מרכזי קניות איכותיים וקרובים. כך, לא תיאלצו לצאת לקניות במרכזים מסחריים רחוקים ולקחת את הרכב בכל פעם, לחפש חניה, ולבזבז זמן ודלק. כמו כן, חשוב לבדוק האם והיכן ממוקמים מוסדות שונים כמו דואר ובנקים באזור.

שווי הנכסים באזור

כאמור, רכישת נכס היא אחת ההחלטות החשובות שעליכם לקבל בחיים ולאיכות אזור המגורים יש חשיבות מכרעת מבחינה כלכלית. לכן, חשוב לבדוק מהו שווי הנכסים באזור המגורים המועדף עליכם והאם תוכלו לרכוש בו נכס, כדי שלא להשתעבד למשכנתא גבוהה מדי, שתקשה עליכם לנהל את ההוצאות השוטפות. כמו כן, אזור מגורים איכותי יבטיח לכם כי ערך הדירה רק יעלה עם השנים, לכן מדובר בהשקעה משתלמת לאורך זמן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים