כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים למעבר דירה לארה"ב

מתכננים לעבור לארה"ב לרילוקיישן או לצמיתות? לפניכם מספר טיפים שיהפכו את המעבר לקל יותר ויסייעו להתאקלמות של כולם – ובמיוחד של הילדים.

01/05/2016

הכנה מראש

חשוב מאוד להכין מראש את כל בני הבית למעבר, וכדאי מאוד לעשות את זה הרבה לפני המעבר עצמו. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא שהילדים יהיו מופתעים ויגלו יום יום אחד שהבית שלהם – המקום שבו הם הרגישו הכי בטוחים ריק, ושאמא ואבא מתכננים שהם יתחילו את החיים במקום אחר. ספרו לילדים על המעבר כבר ברגע שאתם יודעים עליו, שתפו אותם כמה שיותר במה שעומד לקרות, הראו להם תמונות של המקום וספרו להם כמה נפלא עומד להיות. כך תשיגו הרבה יותר שיתוף פעולה, ותגרמו לכך שהם יחכו למעבר בהתרגשות ובציפייה.

התארגנות נכונה

התארגנות נכונה
מעבר לארה"ב הוא אירוע מרגש, שחשוב מאוד להתארגן אליו כמו שצריך. כך למשל, חשוב מאוד לבצע את הפעולות הבאות:

הוצאת ויזה לארה"ב

מעבר לארה"ב הוא לא כמו מעבר לרוב המדינות בעולם שמתבצע על ידי הצגת דרכון ותו לא. מעבר כזה מצריך הוצאת ויזה לארה"ב, שמשמעותה אישור כניסה למדינה. מכיוון שהוצאת ויזה היא פרוצדורה שיכולה לקחת זמן, חשוב מאוד להתחיל אותה הרבה לפני המועד שבו אתם מעוניינים לעבור. תהליך הוצאת ויזה לארה"ב כולל הגשת בקשה, תשלום של ויזה וראיון שמתבצע בשגרירות האמריקאית עצמה, ועד שמתקבלת תשובה יכול לעבור גם חודש. לכן, קחו את המידע הזה בחשבון והתנהלו בהתאם, כדי שתוכלו לטוס לארה"ב בדיוק במועד שתכננתם.

סידור מסמכים

כשעוברים לארה"ב חשוב מאוד שיהיו ברשותכם כל המסמכים שדרושים לכם כדי להתאקלם, החל מדרכון וכל המסמכים הנדרשים לצורך כניסה לארה"ב, דרך המלצות ממקום העבודה שלכם, וכלה בעבודות שחשוב לכם לקחת ובמסמכים נוספים שחשובים לצורך עבודתכם והתאקלמותכם המהירה בבית החדש.

ארגון מקום לשהות בו

כדאי מאוד לארגן מקום לשהות בו, אבל לא חדר בבית מלון אלא בית שיהיה ממש שלכם (גם אם בשכירות). הגעה לבית כזה תאפשר לכם ובעיקר לילדים להתאקלם בצורה קלה יותר בארה"ב ולהתחיל את החיים שם ברגל ימין. אם צריך – עדיף אפילו שאחד מבני הזוג יטוס קודם לארה"ב וידאג לבית, כי להגיע לבית מלון ומשם להתחיל את החיים ייתן לכולם תחושה פחות נעימה של ארעיות.

התחילו להתארגן בזמן

התארגנות מוקדמת והכנה טובה של כל הדרוש לפני הנסיעה הן המפתח להתחלה טובה של פרק החיים החדש בארה"ב. אם תארגנו את הכל כמו שצריך ובזמן – כל קושי שיש במעבר יהיה הרבה יותר קל. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים