כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להתמודד עם סדקים בקירות הדירה?

סדקים בקירות הם דבר שגרתי אך לעתים עלולים לגרום לבעיות חמורות בצד הפנימי ובחיצוני כגון: בעיות רטיבות, עובש ועוד. במאמר הבא נסביר איך להבדיל בין סוגי הסדקים ואיך לתקן אותם.

01/05/2016

מה מוביל להיווצרותם של סדקים בקירותיה של הדירה שלנו?

הבית שלנו הוא המרחב החשוב ביותר עבור חיי היום יום שלנו. כאשר אנחנו חושבים על הבית, אנחנו חושבים על המרחב המוגן והמכיל ביותר שבו אנחנו מעבירים את שעותינו הפנויות במטרה להירגע ולצבור כוחות, ובו אנחנו משקיעים את כל מרצנו על מנת לשמר ולשדרג את איכותו עם השנים שעוברות. בהתחשב בכך, כאשר אנחנו חווים תקלה בסדר גודל של סדקים בקירות הדירה, ברור מדוע אנחנו רוצים לטפל בה במהירות וביעילות. סדקים בקירותיה של הדירה שלנו נוצרים כתוצאה מהתנתקות הצבע מהקיר הפנימי של הדירה, ואלה הם גם סדקים שקל יחסית לטפל בהם וההשלכות שלהן הן לא מרחיקות לכת מכל בחינה שאינה אסתטית. מאידך, סדקים בקירותיה החיצוניים של הדירה, שנוצרים כתוצאה מפגעים בעבודת הטיח או מבעיה בתשתית הבניין, יכולים להיות סימפטום לבעיה רחבה יותר ויכולים להוביל לבעיית איטום אמתית בקירות הדירה שלנו.

התמודדות עם סדקים קלים

התמודדות עם סדקים קלים
סדקים קלים בקירות הדירה נוצרים, כפי שהסברנו, כתוצאה מהתנתקות צבע מהקיר או כתוצאה מקורוזיה מסוימת שמצטברת בקיר. במקרים פשוטים שכאלה, העבודה העיקרית שנצטרך לעשות במטרה לסגור את הסדקים האלה תהיה ככל הנראה עבודת שפכטל, כאשר בדרך כלל נמלא את הסדקים בצורה מדויקת בחומר ממשפחת הגבס, ולאחר מכן נשלים עם עבודת צביעה מדויקת. סדקים בקירות שנחשבים לקלים או לרגילים לא צריכים להיות תופעה חוזרת במצב שכזה, במידה ואנחנו עושים עבודה טובה ונכונה.

סדקים עבים וקשים

כפי שהסברנו, סדק עבה בקיר הדירה בדרך כלל מעיד על בעיית תשתית מהותית יותר מזו שנראית על פני השטח. אם ננסה לטפל בסדקים בקירות שכאלה בצורה פשוטה עם חומרי גבס בסיסיים ועם צבע, הסדק פשוט יופיע מחדש תוך זמן קצר של שבועות ספורים. אם כן, מה שאנחנו צריכים לעשות הוא עבודת תשתית איכותית יותר, בהכנסה של חומרי איטום ייעודיים בין זוויות שמונחות ומתוכננות היטב, או חציבה של הסדק ומילוי בצינורות איטום. במקרים רבים, לאחר האיטום והמילוי של הסדק נרצה לבצע עבודה של קיבוע למניעת חזרת הסדק.

בחרו בשירות איטום מקצועי

איטום סדקים בקירות היא לא מלאכה שאפשר להקל בה ראש, בוודאי כאשר מדובר בסדקים עבים ומהותיים בקירות הדירה שלנו. על מנת להבטיח את מילוי הסדקים ותיקונם בצורה היעילה ביותר, כן שהם לא יחזרו ולא רק כטאטוא מתחת לשטיח, אתם צריכים לפנות לשירות המתמחה בתחום האיטום ככלל, ובכל מה שנוגע לעבודות תשתית לאיטום סדקים בפרט.

למידע עשיר ומקצועי בנושא סדקים בקירות, איטום וצביעה כדאי להיכנס לאתר של המומחים בתחום – א.פ השבחת מבנים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים