כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת ציוד כיבוי אש לדירה

רכישת ציוד כיבוי אשר לדירה הינה רכישה שאתם מוכרחים לבצע לפני כניסה לדירה חדשה. אולי בהתחלה זה יראה לכם כרכישה מיותרת וכהוצאה כספית שתוכלו לחסוך – אך בשעת חירום, ציוד מסוג זה הופך למציל חיים של ממש. אל תוותרו עליו.

01/05/2016

היו מוכנים לכל מקרה חירום

היו מוכנים לכל מקרה חירום
אם אתם עומדים לעבור לדירה חדשה, או נמצאים בדירה שלכם כבר שנים רבות ללא ציוד כיבוי אש, זה הזמן לרכוש ציוד שכזה. רכישת ציוד לכיבוי אש איננה יקרה במיוחד, וזוהי רכישה אשר בשעת חירום יכולה להיות משמעותית מאוד ולהוות את ההבדל בין חיים למוות, פשוטו כמשמעו. בכדי לבצע את הרכישה הזו בצורה נכונה וחכמה, במאמר זה נסביר לכם על הציוד החשוב ביותר שיהיה בבית שלכם, ומה המאפיינים שלו.

מטפים – איך לבחור אותם בצורה הטובה ביותר?

רכישת ציוד כיבוי אש מתאים מתאים לדירות ולבתים פרטיים חייבת לכלול קודם כל, ומעל הכל, מטף איכותי. כיום ניתן למצוא מטפים לבתים בשני גדלים – גדול (6 ק"ג) וקטן (3 ק"ג). המטפים ממולאים בגז או באבקה – חומרים מעכבי בעירה שיכולים לסייע בכיבוי השריפה, או לפחות במניעת ההתפשטות שלה. מטפי קצף, המוכרים במוסדות שונים או בבנייני מגורים גדולים, פחות מתאימים לבתים פרטיים. כשאתם רוכשים מטף, בדקו כי הוא מגיע עם נצרה, עם שעון (על ירוק) ועם פלומבה שנועדה למניעת דליפות. אם עשיתם שימוש במטף, בין אם מדובר בפעולה קצרה וקטנה או בגדולה יותר – עליכם להחליף אותו בחדש. אם לא השתמשתם בו כלל, עליכם לדאוג לכך שאיש מקצועי יבדוק אותו פעם בשנה לכל הפחות ויוודא את התקינות שלו. מחירי המטפים נעים בין 200 לבין 300 ₪ לפני מע"מ, וללא שימוש הם יכולים להחזיק אצלכם בבית בין 6-12 שנים, 6 שנים למטף עם אבקה ו-12 שנה למטף עם גז.

התקנת מערכת לגילוי עשן

עוד דבר חשוב שכדאי לכלול בעת רכישת ציוד כיבוי אש מתאים לבית, הינו מערכת לגילוי עשן. מערכת שכזו ניתן למצוא משני סוגים עיקריים:
1. גלאי עצמאי פשוט, אותו ניתן למצוא בטווח מחירים של בין 30 ₪ ל-100 ₪.
2. מערכת חכמה יותר אשר גם מדווחת למכבי האש במקרה של שריפה, ועלותה מתחילה מ-3000 ₪, ויכולה להגיע לסכומים הרבה יותר גבוהים. את הבחירה כדאי לבצע בהתאם לתקציב ולמצב הבית. בבתי עץ, אשר בהם שריפות יכולות להתפשט בצורה הרבה יותר מהירה, כדאי לבחור במערכת היקרה יותר, שתדווח באופן מיידי למכבי האש בכל מצב מסוכן, ולכן – עשויה להציל חיים בצורה הרבה יותר טובה מהמערכת הפשוטה יותר, שלא תמיד תועיל כאשר אינכם בבית או שאתם ישנים. לסיכום, רכישת ציוד כיבוי אש מתאים לבית הינה רכישה שאתם מוכרחים לבצע, וזו גם לא חייבת להיות רכישה יקרה, לכן אל תוותרו על כך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים