כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך להתמודד עם פינוי שוכר?

עד לפני מסר שנים, אם היה ברשותכם נכס שאתם משכירים לאדם מסוים, והוא מפר בכל הזדמנות את החוזה שנחתם, ההליך של פינוי שוכר היה ארוך ומסורבל. היום המצב שונה לחלוטין ופועל לטובתכם. איך בדיוק? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

01/05/2016

מה היה פעם?

מה היה פעם?
פינוי שוכר נחשב עד לא מזמן לפרויקט שלא היה שווה את הטרחה. החוק שיחק לטובת השוכר, העובדה שבתי המשפט היו עמוסים שיחקה לטובת השוכר והתהליך היה ארוך ומפרך עד שהרבה משכירי נכסים פשוט ויתרו עליו מראש. אבל, היום המצב שונה לגמרי. בשנת 2008 חוקק חוק לטובת המשכיר, אשר כולל הרבה מאוד הקלות לטובת המשכיר, ביניהן:

קיצור משך הטיפול בתביעה

אם בעבר תביעות לפינוי שוכר טופלו רק כאשר בתי המשפט סיימו לטפל בתיקים קודמים ולכן המשכירים היו צריכים להמתין לפעמים גם שנים, הרי שעכשיו התביעה חייבת להיות מטופלת בתוך 60 ימים ממועד הגשתה. משמעות הדבר היא, שהשוכר חייב להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום ממועד הגשת התביעה, ובית המשפט אמור להגיש את פסק הדין בתוך 60 ימים מאותו מועד ממש. על מנת שהתהליך אכן יוכל להיות מקוצר, התובע נדרש לצרף לכתב התביעה את כל התצהירים, חוות הדעת ושאר המסמכים הנדרשים להוכחת טענותיו, וכך בית המשפט מקבל את הכל יחד עם כתב התביעה ויכול לטפל בעניין כראוי.

הגבלות על השוכר

על פי החוק החדש, השוכר לא יכול להגיש הודעת צד ג' ו/או תביעה שכנגד באותו עניין, וזאת על מנת לפשט את התהליך ולקצר אותו ככל שרק ניתן.

לא להכנע לשוכר

לאור כל האמור לעיל, כשנאלצים להתמודד מול השוכר היום, במקרים בהם הוא לא מכבד את החוזה שנחתם (לא משלם את שכר הדירה, לא שומר על תחזוקה נאותה של הדירה וכד') או בכל מקרה אחר בהם הוא לא נענה לדרישות המשכיר – אפשר היום להגיש נגדו תביעה בצורה הרבה יותר פשוטה, ואם לא מגיעים להבנות במסגרת בית המשפט – גם לפנות אותו מהדירה.

הגשת תביעה כנגד שוכרים

לאור ההבנה כי בעבר היו הרבה מאוד מקרים בהם בעלי נכסים עמדו חסרי אונים מול שוכרים אשר לא כיבדו את חוזה השכירות בצורות שונות ומשונות, חוקק בשנת 2008 חוק חדש הקובע, כי היום הגשת תביעה כנגד שוכרי נכסים תהיה תהליך הרבה יותר פשוט והרבה יותר קצר. חוק זה מאפשר לבעלי הנכסים לשמור על זכויותיהם ולא להפסיד כסף בגין חוסר תשלום או בגין ונדליזם שביצעו שוכרי הנכס שלהם. אם גם אתם משכירים דירה והשוכרים לא מכבדים את החוזה – חשוב שתדעו שהיום הגשת תביעה לפינוי שוכר מהנכס היא תהליך הרבה יותר פשוט. פנייה לעורך דין המתמחה בתחום תהיה הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות, והוא זה שינחה אתכם בדיוק כיצד לבצע את התהליך ולהחזיר לעצמכם את הנכס ואת הזכויות שלכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים