כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי דרמטולוגיה

דרמטולוגיה היא רפואת העור, תחום רחב הכולל אבחון של פתולוגיות בכל שכבות העור וטיפול בהן. אם רפואת העור היא תחום שמעניין אתכם – תוכלו למצוא כאן את כל המידע על הדרך להיות דרמטולוג מוסמך.

02/05/2016

מה כולל תחום הדרמטולוגיה?

מה כולל תחום הדרמטולוגיה?
התחום כולל לימוד וחקר של המאפיינים הפיזיים, הפתולוגיים והאנטומיים של כל שכבות העור ושל רקמות נוספות, מתוך מטרה לאבחן נגעים ומצבים שונים ולטפל בהם בצורה הטובה ביותר. אבל, אם בעבר התחום כלל בעיקר זיהוי של נגעים מתוך מטרה לאבחן אם מדובר במלנומה (סרטן העור), בגידולים טרום ממאירים או בגידולים שפירים לגמרי (נקודות חן / נמשים) – הרי שהיום התחום כולל בתוכו הרבה מאוד תתי תחומים, ביניהם:

• דרמטולוגיה פתולוגית – תחום העוסק באבחון נגעים שונים על העור ודורש התמחות בפתולוגיה כללית ובפתולוגיה של העור.

• רפואת עור קוסמטית – תחום מאוד פופולרי הכולל עיצוב מחדש של הפנים ושל הגוף לטובת מראה אסתטי וצעיר יותר כמו גם לטובת הבריאות. תחום זה כולל הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי, שאיבת שומן, ניתוחי מתיחת פנים, ניתוחי לייזר, טיפול בהזעת יתר, המסת שומן, מזותרפיה ועוד.

• רפואת עור לילדים – טיפול במחלות עור שונות אצל ילדים. על מנת להיות רופא עור לילדים יש לבצע השלמה של הלימודים ולעשות, מלבד התמחות בדרמטולוגיה, גם התמחות ברפואת ילדים.

• דרמטולוגיה חיסונית – התמחות בטיפול במחלות עור שנגרמות בגלל כשל במערכת החיסונית, לרבות זאבת ומחלות עור נוספות.

• ניתוחי מוס – התמחות בטכניקה מיוחדת במקרים של מלנומה (סרטן העור), שפותחה על ידי ד"ר פרדריק מוס בשנות ה-30. במהלך ניתוחים כאלה כורתים את המלנומה בטכניקה חוסכת רקמות, המאפשרת לאבחן נגעים עמוקים החשודים כסרטניים.

כל אחד מתחומי ההתמחות הללו הוא נרחב ביותר ועומד בפני עצמו, ומאפשר לכל דרמטולוג לעסוק בתחום המסוים שמתאים לו.

על קצה המזלג: לימודי דרמטולוגיה

על מנת ללמוד דרמטולוגיה צריך לסיים תואר ברפואה ואז לסיים בהצלחה את ההתמחות בדרמטולוגיה, שנעשית ברוב המקרים בארצות הברית. משך ההתמחות בתחום הינו ארבע שנים, ואם רוצים להתמחות בתת-תחום מסוים יש ללמוד עוד שנה או עוד שנתיים – תלוי בתחום הנבחר. חשוב לציין, כי היום לימודי דרמטולוגיה הם פופולריים מאוד בקרב הסטודנטים בארצות הברית, ולא בכדי: מדובר בתחום שיש בו הרבה מאוד עניין, והרבה מאוד יכולת לעזור לאחרים.
אז אם אתם רוצים ללמוד כיצד לטפל במצבים של מלנומה ובמחלות נוספות של העור, או אם אתם רוצים לעסוק בדרמטולוגיה קוסמטית או לסייע לילדים הסובלים ממחלות עור – אין ספק שזה התחום המתאים עבורכם. למדו אותו ביסודיות, ואין ספק שאם תהיו טובים – תהיה לכם הרבה עבודה בתחומכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים