כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם עדיף להיות אורתודנט פרטי או בקופת חולים?

אורתודנטיה היא תחום ברפואת השיניים שעוסק בכל מה שקשור ליישור שיניים ולמשמעויות האסתטיות והרפואיות של תהליך זה.

03/05/2016

קצת על אורתודנטיה

מקורו של שם זה בשפה היוונית, בה פירוש המילה "אורתוס" הוא יישור, ואילו "אודון" פירושו שן. בכל אופן, חשוב להבין כי לאורתודנטיה המודרנית יש חשיבות משמעותית למדי לא רק בהקשר האסתטי שכולנו מכירים, של שיניים עם רווחים או עם עיקום מסוים שמיושרות על ידי גשר בגיל הנעורים. כיום כבר ברור כי מצב של אורך לא תקין בשיניים, בין אם ארוכות מדי ובין אם קצרות מדי, יכול להוביל אותנו למצב שבו נסבול מבעיות רפואיות של ממש. הטיפולים המודרניים אותם אנחנו יכולים לקבל אצל אורתודנט מומחה הם טיפולים שיכולים להיות הגשר המוכר לנו או מגוון טיפולים אחרים. כיום ישנן שיטות יישור שיניים מוסתרות ובלתי נראות שיכולות להתאים גם למבוגרים שרוצים ליישר את שיניהם. כעת, ניגע באחת ההתלבטויות המשמעותיות של כל אורתודנט שסיים את 10 השנים של הכשרתו (כולל התמחות) – האם לעבוד כפרטי או במסגרת קופת חולים. כמו רופאים רבים אחרים, אורתודנטים ניצבים בפני ההתלבטות בין עבודה כפרטי לבין קופות החולים.

יתרונות קופת החולים

יתרונות קופת החולים
במדינת ישראל עולם הרפואה כלל הוא עולם שעובד בעיקר דרך קופות החולים. יש למצב זה יתרונות רבים וגם כמה חסרונות, ועבור האזרח הקטן מדובר בדרך שלו להבטיח את הטיפולים הרפואיים שנחוצים לו במחיר הוגן, ובתשלום שיכול להיות גם כלול בתשלום השנתי הלא גדול שלו לקופת החולים. עם זאת, עבור הרופא מדובר בהתלבטות. היתרון הגדול של קופת החולים עבור אורתודנט, כמו עבור כל רופא אחר, הוא בהבטחת ההכנסה היחסית דרך קופת החולים, שכן מרבית האנשים פונים לשירותים רפואיים דרך קופת החולים שלהם, וכך יש תזרים קבוע של מטופלים ותשלומים קבועים מצד קופת החולים.

יתרונות העבודה הפרטית

בכל מה שנוגע לטיפולים אסתטיים ככלל, ולטיפולים אצל אורתודנט בפרט, רבים בוחרים דווקא לפנות לאנשי מקצוע פרטיים ומוכנים לשלם על כך את המחיר הנוסף שממנו הנהנה היחיד בהקשר זה הוא הרופא עצמו – בכדי להבטיח את התוצאות האיכותיות ביותר בכל מה שנוגע ליישור השיניים. על כן, העבודה כרופא פרטי בתחום האורתודנטיה יכולה להיות רווחית במיוחד, כתלות במידת המקצועיות ובמוניטין של הרופא שבוחר באופציה זו.

בסופו של דבר, ההחלטה הנכונה קשורה למקצועיות ולשם של כל אורתודנט בפני עצמו

ההחלטה בין לעבוד כאורתודנט פרטי לבין עבודה עם קופת חולים היא אולי לא פשוטה בתחילה, אך ככל שהמוניטין של האורתודנט מתקדם ומתרחבות היכולות שלו, כך גם האפשרות שלו לעבוד כרופא פרטי ומקצועי תוך ידיעה שהמוניטין יגדל בהתאם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים