כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תשמרו על המזרן שלכם לאורך זמן

הידעתם? אנו מעבירים כשליש מהחיים שלנו בשינה. מאחר והמזרן ממלא חלק משמעותי ובלתי נפרד מחיינו, חשוב לשמור עליו נקי. כיצד עושים זאת? ליקטנו עבורכם מספר טיפים בנושא זה.

26/12/2012
מזרנים זוגיים ויחידים כאחד דורשים תחזוקה על מנת שלא יצטברו עליהם אבק, לכלוך וחיידקים. מזרנים מוזנחים עלולים לסכן את בריאותכם, ואין זה משנה אם מדובר במזרני פוליאוריטן, מזרני ספוג, מזרנים רב שכבתיים או כל סוג אחר. כי גם אם אתם פורסים סדין מעל המזרן, לפעמים הוא אינו מכסה את כולו ו/או לפעמים הוא זז תוך כדי שנתכם. בנוסף, לפעמים אתם מזיעים על המזרן, והזיעה נספגת בתוכו ובמשך הזמן מתחיל להתפתח בו עובש... בקיצור, לא חסרות סיבות לצורך בשמירה על מזרן נקי.

כיצד מנקים מזרנים?

כיצד מנקים מזרנים?
הגנו על המזרן באמצעות שעוונית – אם יש לכם מזרני ילדים והם עדיין לא למדו לשלוט על סוגריהם, עטפו את המזרן בשעוונית (כיסוי נגד רטיבות) ופרסו מעליו סדין. כך תמנעו מהשתן להכתים את המזרן (או לפחות תמזערו את הנזקים). הרבה יותר קל לכבס סדין ולהסיר ממנו את הכתמים, מאשר לנקות כתמים ולייבש מזרן שהורטב משתן.

נקו את המזרן כחלק משגרת הניקיון – יש להקפיד לשאוב אבק מהמזרן באופן תדיר. יש להשתמש בשואב אבק, ולהרכיב את האביזרים המתאימים לשם כך. מזרן נקי לא ישמש מקום מרבץ לקרדית האבק אשר גורמת לעתים קרובות לתגובות אלרגיות כמו דמע, גרד וגירוי בדרכי הנשימה.

אם יש לכם בסיס למזרן שמתחתיו אין כלום מלבד רצפה, הקפידו לנגב את הרצפה היטב לאחר שאתם שוטפים אותה – פעמים רבות אנשים שוטפים את הרצפה ולא מנגבים את החלק שלה שמתחת לבסיס המזרן כמו שצריך. המים מתאדים וחודרים למזרן, ואט אט הרטיבות מתחילה לתת את אותותיה. לכן, חשוב להקפיד ולייבש את הרצפה היטב.

המזרן התלכלך ולא הצלחתם להיפטר מהכתם או שנוצר ריח לא נעים? פנו לחברת ניקיון מקצועית – אם יש לכם חיה שרובצת במיטתכם, או ילד שנמצא בתהליכי גמילה מחיתולים ו/או המזרנים התלכלכו באופן כזה או אחר, כדאי ורצוי לפנות לחברה אשר מתמחה בניקוי מזרנים. לחברות כאלה יש בדרך כלל ציוד ניקוי איכותי וחומרי ניקוי מיוחדים אשר יכולים לנקות את המזרן באופן יסודי יותר. מעבר לכך, יש להם ציוד חיטוי אשר משמיד את קרדיות האבק ומפיג את הריח שנדבק למזרן.

כמה מילים לסיום

ניקוי מזרנים יסודי ותדיר הוא גם המפתח לשינוי. השינוי בא לידי ביטוי לא רק בפן האסתטי, אלא גם בפן הרגשי – ניקוי המזרן יאפשר לכם לנקות גם את הראש ממחשבות מטרידות ומתחושת האשמה בשל הזנחת המזרן. כך גם איכות השינה שלכם תשתפר.

המאמר נכתב באדיבות מזרוני קיסריה – חברה אשר משווקת מגוון רחב של פתרונות שינה מאז 1960.
אודות כותב המאמר
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים