כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הכנה ללימודי תואר שני ודוקטורט בחו"ל

העולם נהיה יותר ויותר קטן, ואנשים רבים יכולים ליהנות מההזדמנויות הרבות שעובדה זו פותחת, כולל האפשרות ללמוד בחו"ל. הדבר מאפשר לפתח קשרים בינלאומיים החשובים לתחום הפעילות הספציפי שלכם, להתפתח כאיש מקצוע מן השורה הראשונה, לראות עולם, לחוות חוויות מיוחדות ולעיתים גם להישאר בחו"ל, במידת הצורך והרצון. במאמר הבא נעבור על הצעדים שיש לעשות בדרך ללימודי תואר שני או דוקטורט בחו"ל.

03/05/2016

שלבים מקדימים

השלב הראשון הינו, כמובן, בחירת מוסד הלימודים המעניין אתכם, כולל מסלול המתאים לתחום שלכם, ליכולות ולנתונים שיש לכם בשלב זה. בנוסף, יש לבדוק את הדרישות לקבלה ללימודים. בדרך כלל זה כולל בחינת Gmat וכן מבחן Toefl. מלבד הבחינות סף, חשוב מאוד לאסוף את כל המסמכים אודות התואר הראשון שלכם, לתרגם אותם ולאשר את דיוק התרגום ברמה נוטריונית. במידה ואתם יכולים לקבל המלצות ממרצים נחשבים בחוג שלכם, יכול להיות שהדבר יטה את המאזניים לטובתכם. ולאחר שכל שלבים אלה הושלמו, מגיע הזמן להתחיל להתכונן לבחינות האוניברסאליות.

בחינת Gmat

בחינת Gmat
בחינת GMAT או בשמה המלא: Graduate Management Admission Test, זהו מבדק כללי שעוברים כל המועמדים ללימודי תואר שני במנהל עסקים. מטרתו לבדוק את עומק חשיבתו ואת יכולותיו האנליטיות של הסטודנטים ולהעריך את הביצועים שלהם במסגרת הלימודים ואחריהם. להתכונן לבחינה באמצעות קורס Gmat במגוון בתי ספר ברחבי הארץ, וכן באמצעות אימון עצמי. קורס Gmat נותן את הכלים לעבור בהצלחה את כל ארבעת חלקי המבחן, הכוללים: משימה כתובה, חשיבה משולבת, חלק מילולי וחלק כמותי. הניקוד ניתן בשיטה דומה לזו של הפסיכומטרי, רק בעשרות בלבד – מ-400 ועד 800. המבחן עצמו נמשך שלוש וחצי שעות, עולה 250$ דולר, ניתן לעשותו עד 5 פעמים בשנה. חשוב לציין שהמבחן נעשה באנגלית, לכן עבודה על רמת השליטה בשפה מהווה חלק בלתי נפרד מההכנה שניתנת במסגרת קורס Gmat.

מבחן Teoefl

מבחן זה מבוצע על ידי כל אדם המעוניין ללמוד במוסדות בינלאומיים, שמו המלא: Test of English as a Foreign Language. מטרת מבחן זה הינה לבדוק האם הנבחן שולט באנגלית במידה מספקת על מנת להתנהל בלימודיו האקדמיים אך ורק בשפה הזרה. מבחן זה נדרש באוניברסיטאות רבות בארה"ב, וכן במועמדויות שונות לעבודה וכו'. כיום ניתן לעשות מבחן Toefl באמצעות האינטרנט, ושיטה זו מדירה לאט לאט את השיטות המסורתיות. המבחן כולל בדיקה של מיומנויות קריאה, הבנת הדיבור, כתיבה ודיבור.

פרטים קטנים בסוף התהליך שחשוב לשים לב אליהם

לאחר שכל שלבי הקבלה ללימודים אקדמיים בחו"ל, חשוב לקחת בחשבון גם את ההיבטים הכלכליים – במידה ותצטרכו לעבוד בזמן הלימודים, יש להוציא ויזה מותאמת וכן לקחת בחשבון שתהיה הגבלה על כמות השעות שתוכלו לעבוד. כמו כן, מומלץ לבדוק אפשרויות של מלגות בתחום שלכם ולמלא את הטפסים הדרושים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים