כרגע באתר
1
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרונות הדברה טבעיים בדירה החדשה

הדברת מזיקים לא חייבת לפגוע במזון, בקופסאות השימורים או בשאר המוצרים המשמשים אותנו על בסיס יום יומי. הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש בפתרונות הדברה טבעיים ולבצע הדברה יסודית אחת למספר חודשים

10/05/2016

פתרונות הדברה טבעיים למטבח בלי לפגוע באוכל ובמוצרים

פתרונות הדברה טבעיים למטבח בלי לפגוע באוכל ובמוצרים
הדברת מזיקים לא חייבת לפגוע במזון, בקופסאות השימורים או בשאר המוצרים המשמשים אותנו על בסיס יום יומי. הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש בפתרונות הדברה טבעיים ולבצע הדברה יסודית אחת למספר חודשים
חומרים רעילים הורגים את רוב המזיקים ומונעים מהם להיכנס שוב לבית, אך יש חדרים בהם הם פחות מתאימים. הדוגמא הבולטת לחדר מן הסוג הזה הוא המטבח. הדברה מסורתית פוגעת באוכל ובמוצרים הנמצאים במטבח ולכן היא לא מומלצת. האלטרנטיבה היא שימוש בחומרים טבעיים שמתגלים כלא פחות יעילים עבור הדברת מזיקים:
א. עלי דפנה - כדאי להניח כמה עלי דפנה בתחתית של הארונות ופתרונות האחסון במטבח. כך מרחיקים את רוב המזיקים ומונעים מהם למצוא מקומות לדגירה והתרבות. עם זאת, המגבלה היחידה היא להחליף את עלי הדפנה מדי פעם כדי שימשיכו להיות אפקטיביים.
ב. פרחים וצמחים - יש צמחים שנחשבים למדבירים טבעיים של חרקים ומזיקים. אפשר למשל לשתול באדניות פרחי גרניום או למרוח שמן גרניום על אדן החלון. כך מכניסים למטבח ריחות נעימים ומונעים מחרקים מעופפים לבקר את מוצרי המזון לעיתים קרובות. בנוסף, עלי נענע ורוזמרין ישמשו למטרה זהה ואף יעזרו לכם לתבלן את המנות.
ג. הדברה אורגנית - יש חומרי הדברה אורגניים המיוצרים בין היתר מקליפות תפוזים. החומרים האקולוגיים לא מכילים רעלים ולכן הם מתאימים גם לבצוע הדברת מזיקים במטבח. היתרון הגדול של הדברה אורגנית הוא היעדר תופעות לוואי. החומרים מתאימים לבתים עם ילדים וחיות מחמד וחלקם משמשים להדברת מסעדות, בתי מלון ובתי חולים.

כל כמה זמן צריך לבצע הדברת מזיקים בבית?

החומרים הטבעיים למטבח יכולים להיות יעילים רק אם מגבים אותם בהדברת מזיקים תקופתית. הדברה מן הסוג הזה כוללת התמקדות בכל החללים הנסתרים של המטבח, לרבות מאחורי מכשירי החשמל, הארונות ופתרונות האחסון השונים. אנשי מקצוע בתחום ההדברה מכירים את הסיכון המלווה הרחקת מזיקים מהמטבח ולכן יש להם טכניקות מיוחדות. ההדברה מתבצעת במהירות ולרוב ניתן לחזור לשגרה לאחר מספר שעות בלבד.
הדברה בבית כדאי לבצע לקראת הקיץ ואחת לשנה לפחות. במידה ואתם גרים בדירת קרקע או סובלים מנוכחות גבוהה של מזיקים וחרקים, תנו עדיפות להדברה המתבצעת אחת לחצי שנה. זכרו לבחור היטב את המדביר ובדקו באילו חומרים הוא משתמש. תאמו מולו את ההדברה לפי סוגי החרקים שמופיעים במטבח והצרכים שלכם. קבלו ממנו המלצות על חומרי הדברה יעילים להרחקת מזיקים לצמיתות ותוכלו לשפר את רמת החיים.

לסיכום, מזיקים שמופיעים במטבח עלולים לגרום עוגמת נפש רבה. הדרך להרחיק את המזיקים ולהדביר אותם היא להשתמש בחומרים טבעיים. מעבר לכך, הסוד האמתי הוא לשלב את השימוש העצמי בחומרים הירוקים יחד עם הדברה מקצועית המתבצעת אחת למספר חודשים לפחות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים