כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מדריכי עבודה בגובה

עבודה בגובה היא שם כולל למגוון עבודות בהם העובד או הפועל נמצא בסכנת נפילה ממשית, כשההגדרה בדרך כלל עומדת על שני מטרים מעל פני הקרקע. עבודה בגובה מחייבת ידע ייחודי, כמו גם ציוד, ועל פי החוק מחייבת מעבר קורס ייעודי לנושא. ניתן לעסוק בהדרכת עבודה בגובה לאחר סיום לימודים ייעודיים.

10/05/2016

החובה לעבור קורס עבודה בגובה בישראל

החובה לעבור קורס עבודה בגובה בישראל
קורס עבודה בגובה הינו חובה במדינת ישראל, ותנאי ראשוני להעסקת כל עובד בעבודות המציבות אותו בסכנת נפילה ממשית. ישנו מגוון אדיר של עבודות אשר עובדיהם דורשים קורס כזה. גננים אשר צריכים לגזום ענפים בגובה רב, פועלי בניין העובדים על פיגומים גבוהים, חשמלאים ואפילו מנקי חלונות ברבי קומות המשלשלים את עצמם על חבל סנפלינג תוך כדי עבודה. אין זה משנה אם הועלנו לגובה באמצעות מלגזה המצוידת בסל הרמה ייעודי, או על גבי סולם פשוט, אנו עדיין חייבים לעבור קורס הדרכה ייעודי לנושא.

מדוע חובה לעבור קורס זה?

ראשית על מנת ליצור משמעת בקרב העובדים בגובה, וללמד אותם את החוקים הבסיסיים אשר ישמרו על חייהם מפני נפילה. נוסף על כך, עובד בגובה אשר פועל בצורה רשלנית, מסכן גם את העוברים ושבים או את שאר הפועלים באתר העבודות מאחר והוא עשוי להפיל עליהם ציוד, מה שעשוי לגרום לחבלה חמורה. לכן, ההדרכות הייעודיות בנושא נועדו להגן על כלל הפועלים, והם מחייבות את כל העובדים אשר נדרשים לעבוד בגובה של מעל שני מטרים. הדרכת קורסי עבודה בגובה, עשויה להיות אפיק תעסוקתי משתלם ביותר.

מה לומדים בקורס מדריכי עבודה בגובה?

בשונה מקורס עבודה בגובה שגרתי, קורס מדריכי עבודה בגובה חושף את העוברים אותו לידע מעמיק על החוקים והתקנות לעבודה בגובה. בשונה מקורס רגיל, בו אנו לומדים את התקנות לעבודה עם מלגזה, סולם וכיוצא באלה, בקורס מדריכים אנו נחשף לסיבות לתקנות שנקבעו בחוק, ונלמד על המקרים הטרגיים שחייבו את קביעתם. ישנו מגוון של מקומות אשר ניתן לקבל בהם הכשרה מדריך עבודה בגובה, ביניהם חברת הנדסה בגובה, או כרמל בטיחות בחיפה.

היתרונות של תחום העיסוק כוללים:

• עבודה משמעותית: כמדריך איכותי תוכל למנוע תאונות בשימוש במלגזה או בכלי עבודה אחרים, ולהציל חיים פשוטו כמשמעו.
• נפח פעילות: מאחר ועל פי חוק חייבים רבים לעבור קורס עבודה בגובה, ישנה עבודה בשפע לאורך כל השנה.

חשוב מאוד להגיע למקצוע חדורי משמעות ושליחות

קורס מדריכי עבודה בגובה הינו קורס איכותי, אשר יעברו אותו רק אנשים רציניים אשר הבטיחות ושמירה על חיי אחרים היא נר לרגליהם. הקפידו לבחור במסלול תעודה זה אך ורק אם אתם רציניים בנושא, וחשים כי מדובר בשליחות, ובמשימה אשר ברצונכם לעסוק בה חלק ניכר מחייכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים