כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו בדק בית יד שנייה?

בדק בית מבוצע בנכסים חדשים וישנים. מטרת הבדיקה היא לאתר ליקויי בניה בנושאים שכיחים כמו איטום ונזילות, ריצוף, סדקים ויציבות, חלונות וגם בדיקות קרינה וראדון ובדיקת מערכות. לאחר הבדיקה מתקבל דוח ממצאים חתום על ידי מהנדס ולכן חשוב לבחור מלכתחילה את החברה המתאימה.

16/05/2016
בדק בית יד שנייה הוא אחד השירותים החשובים ביותר עבור ציבור רוכשי הדירות או המשקיעים. היות והדירה היא נכס יקר, כדאי לפנות לחברה המתמחה בשירותי בדק בית וכך לאתר ליקויי בניה בדרגות חומרה שונות. הבדיקה מתייחסת בעיקר לנושאים הבאים ששכיחים בבתים יד שנייה:

איטום ונזילות

בדק בית יד שנייה כולל איתור מקורות לבעיות רטיבות ונזילות. בעזרת הבדיקה ניתן למצוא פתרונות ולהשתמש במכשור מתקדם כדי להתמודד עם מוקד הבעיה ולא רק עם הסימפטומים המופיעים על פני השטח.

ריצוף

בהרבה בתים ישנים יש בעיות ריצוף שכוללות ליקויים בטיחותיים, תפקודיים ואסתטיים. בעזרת בדק בית מקיף ניתן לחשוף את הבעיות הללו ולטפל בהן טרם החתימה על החוזה. בנוסף, מטרת הבדיקה היא לאפשר לרוכש לדעת מה ערכו האמיתי של הנכס ולגלם זאת בחוזה.

סדקים ויציבות

בעיות קונסטרוקטיביות המחייבות טיפול מיידי מתגלות בעזרת סדקים בטיח קירות ותקרה. אפשר לאתר את הבעיות הללו בעזרת מהנדס מוסמך המכיר את התחום. רצוי גם להתייעץ עם אדריכל ולהבין האם מדובר בבעיות חמורות במיוחד.

בדיקות קרינה וראדון

אלו בדיקות ייחודיות עבור בתים יד שנייה. הבדיקות מסייעות לרוכש לוודא את הבטיחות בדירות על ידי איתור מקורות קרינה סלולארית, אלקטרו-מגנטית וגז ראדון.

בדק בית יכול לפתור בעיות נוספות

מלבד האמור לעיל, יש לציין כי רוכשי דירות מתעניינים לעיתים קרובות בשירותי בדק בית על מנת לאתר בעיות פילוס, איטום ותפקוד חומרים בחלונות. בעיות נוספות שניתן למצוא עם הבדיקה קשורות למערכות אלקטרו-מכניות בנכס, מערכות חשמל וכמובן מערכות אינסטלציה בבניינים רבי קומות. לכל אחת מהבדיקות יש מאפיינים אחרים והן מחייבות רמה גבוהה של מקצועיות וניסיון.

מה עלינו לדעת לפני שאנחנו מזמינים חברה לבדק בית?

חברת בדק בית יד שנייה יכולה לשנות לחלוטין את אופי החוזה שנחתם בין הרוכש והקונה. יש להתייעץ עם נציגי החברה מוקדם ככל האפשר, לבטא את ממצאי הבדיקה בחוזה ולהיעזר גם בעורך דין על מנת למנוע הוצאות בלתי צפויות בעתיד. עם זאת, עלינו לדעת שיש סוגים שונים של חברות בדק בית ולא כולן מתמחות בדירות יד שנייה.

בחירה נבונה תביא לתוצאות טובות יותר

כדאי גם לאסוף המלצות על חברות העוסקות בתחום ולשמוע חוות דעת של לקוחות קודמים, חברים או בני משפחה. ככל שנאסוף יותר מידע על חברת בדק בית, כך נבטיח דוח ממצאים יסודי ואמין יותר. עלינו להבין את חשיבות הבדיקה ולהשקיע לפחות כמה ימים בבחירת החברה המתאימה למשימה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים