כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תעברו ראיון עבודה שכולל בדיקת פוליגרף

מעסיקים רבים אשר מעוניינים לגייס כיום עובדים לשורותיהם, מבקשים מהמועמדים לעבור, בנוסף לריאיון אישי ולפעמים גם לסדרת מבדקים ייעודיים, גם בדיקת פוליגרף. למה הדבר נדרש ואיך לעבור ראיון עבודה שכולל בדיקת פוליגרף בהצלחה? טיפים והמלצות תוכלו למצוא ממש כאן.

22/05/2016

מהי בדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שנועדה לבחון את אמינותו של אדם. במהלך הבדיקה מחברים את הנבדק למכשיר פוליגרף באמצעות אלקטרודות, ושואלים אותו שאלות שעליהן הוא צריך בדרך כלל להשיב בכן ולא או בתשובות קצרות אחרות. האלקטרודות שמחוברות לגופו של הנבדק מאתרות סממנים גופניים שיכולים להעיד שהוא אינו דובר אמת, כגון שינויים בקצב הלב, הזעה, עלייה בלחץ הדם, רעידות ועוד. המכשיר מסוגל לאתר את הסממנים האלה גם אם הם לא נראים כלפי חוץ, והזיהוי שלו מדויק ברמה של כ-80 אחוזים לפחות.

למה חשוב למעסיקים לבצע את הבדיקה?

למה חשוב למעסיקים לבצע את הבדיקה?
מעסיק רוצה לדעת שהאנשים שעובדים איתו הם אנשים אמינים, שאפשר לסמוך עליהם. הוא רוצה לדעת שהעובדים שלו לא יעבירו מידע לחברות מתחרות והוא רוצה להיות בטוח שמדובר באנשים שקולים, שלא משתמשים בסמים ושאין להם עבר פלילי. זה לא קורה בכל מקום עבודה, אבל במקומות עבודה שבהם יש גישה למידע רגיש שחשוב שיישמר בתוך החברה – בהחלט מקובל לדרוש מהמועמדים לעבור בדיקת פוליגרף כחלק מראיון העבודה.

איך עוברים בדיקת פוליגרף כזאת בהצלחה?

הנה לפניכם מספר טיפים שיענו לכם על השאלה:
• אומרים את האמת – הדרך הטובה ביותר לעבור בדיקת פוליגרף בהצלחה היא להגיד את האמת. גם אם שואלים אתכם שאלות שאתם חושבים שהתשובה שלכם עליהן לא תמצא חן בעיני המעסיק – עדיף שתגידו את האמת מאשר שתצאו שקרנים. כלומר, אם שואלים אתכם אם השתמשתם בסמים וכן ניסיתם לעשן גראס פעם אחת או פעמיים כשהייתם בסיני – תגידו שניסיתם כי אם לא תגידו כך – יחשדו בכם שצרכתם הרבה יותר מזה.

• ישנים טוב לפני – בדיקת פוליגרף דורשת הרבה מאוד ריכוז וערנות. לכן, חשוב מאוד לישון טוב בלילה שלפני הבדיקה, היינו – לדאוג ששנת הלילה תימשך לפחות 6 שעות.

• מגיעים שבעים ורוויים – חשוב מאוד לא להיות רעבים במהלך הבדיקה, כי רעב עלול לפגוע בריכוז ולגרום לעצבנות. מאידך – לא מומלץ לאכול יותר מדיי, כדי לא להגיע עייפים מדיי לבדיקה עצמה. לכן – אכלו משהו קל, שתו קפה והרבה מים, והגיעו לבדיקה כשאתם שבעים-אך-לא-מלאים ולא צמאים.

• עונים בקול בטוח ובלי לזוז על הכיסא – אמנם כחלק מההכנות לבדיקה הבודק מבצע כיול של המכשיר למדד השקר שלכם אישית, וכך יכול לקבוע האם שיקרתם גם בשאלות האמת, אולם חשוב שתדעו, שכל תזוזה שלכם וכל שינוי בגוון הקול עלולים להתפרש על ידי המכשיר והבודק כרמז לשקר. לכן, השיבו על השאלות בקול ברור ובטוח, ללא השתהות או הארכה של המילים, והשתדלו לא לזוז ואפילו לא כמעט, כשאתם יושבים על הכיסא.

הגיעו מוכנים

אנחנו בטוחים, שאם תנהגו על פי ההמלצות שלעיל ואם באמת אין לכם מה להסתיר – תעברו את בדיקת הפוליגרף בהצלחה רבה ולא זה יהיה מה שימנע את קבלתכם לתפקיד. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים