כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מגדלים חיות מחמד בבית? כך תשמרו על הריפוד!

אין כל ספק שלגדל חיות מחמד בבית זה תענוג גדול. עם זאת, חלק מהעניין הוא הניקיון אחריהן. ליקטנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להיפטר מהלכלוך.

26/12/2012
קרה לכם פעם שהתעצלתם להוריד את הכלב לטיול והוא הטיל מימיו בבית? האם החתול חזר הביתה לאחר טיול בחצר ולכלך את הספה בבוץ? החמוס לא הרגיש טוב והקיא על הספה שלכם? אין מה לעשות, חייבים לנקות אחרי החיות האהובות שלנו לעתים קרובות. בבית בו מגדלים כלב, חתול או כל בעל חיים אחר, הריפוד של הספות או אפילו של הכיסאות שבפינת האוכל, במטבח ובחדר העבודה, נמצא בסכנה הגדולה ביותר. במאמר זה נציע לכל מי שמגדל בעלי חיים עצות מועילות לניקוי ריפודים.

נשירת פרווה

אין ספק שהחברים ההולכים על ארבע, נכנסים לנו לתוך הלב, והפרווה שלהם נכנסת עמוק לתוך הריפודים בבית. מברשת לניקוי פרווה היא פטנט מעולה, שיכול לעזור מאוד לתחזק את הבית ובמיוחד לנקות את הריפוד משיער של בעלי חיים. פשוט מברישים באמצעות המברשת את הריפוד, והשיער נצמד אליה בקלות. ניתן להשתמש במברשת גם כדי להבריש בגדים, רהיטים, שטיחים וכל משטח אחר שעליו חברכם הפרוותי אוהב לרבוץ.

כתמי בוץ

כתמי בוץהרבה פעמים הכלב או החתול אוהבים לצאת לטיול, אלא שלפעמים כפות הרגליים שלהם מלאות בבוץ, והם עולים על הספה ומלכלכים אותה. במקרים כאלה הדבר הכי טוב שניתן לעשות הוא לתת לבוץ להתייבש היטב. לאחר שהוא מתייבש, חלקו ייפול מעצמו או שניתן יהיה לשאוב אותו. את הבוץ שנשאר יש לשפשף באמצעות סמרטוט טריקו רטוב. ניתן להוסיף מעט סבון. לאחר הניקוי יש לייבש היטב את המקום.

קיא, שתן וצואה

מגדלים גורים או חיות מחמד מבוגרות יחסית? בוודאי קרה לכם לא פעם שגיליתם צואה או שתן על השטיח או על ריפוד הספה, כיוון שחיית המחמד שלכם לא שולטת בצרכיה או אם היא מסמנת את הטריטוריה שלה. לפעמים קורה גם שחבריכם ההולכים על ארבע אינם חשים בטוב והם מקיאים דווקא על אחד הריפודים בבית. החדשות הטובות הן, שבדרך כלל ניתן להסיר את הכתמים האלה, במיוחד אם תנסו לנקות אותם במהירות. השיטה המומלצת ביותר לניקוי ריפודים במצבים כאלה היא ספיחת הנוזלים באמצעות מטלית יבשה, ומטלית לחה לדילולו. יש להעביר את המטלית עם כיוון הסיבים על מנת לספוח כמה שיותר נוזלים. לאחר מכן יש לעבור על המקום עם מטלית לחה. יש לחזור על הפעולה כמה פעמים, עד שהכתם נעלם. רצוי לא לעשות שימוש בחומרי ניקוי מרוכזים, שעלולים להזיק לריפוד.

כמה מילים לסיום

לפעמים נשירת השיער כה מסיבית והכתמים השונים כל כך עקשניים, שאין מנוס אלא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בניקוי ריפודים. במצבים כאלה כדאי לא לחכות ולפנות בהקדם האפשרי, על מנת שהכתמים יוסרו בהצלחה.

המאמר נכתב באדיבות פתרון ר.ש.ת – ניקוי שטיחים וריפודים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים