כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מתקיני מז"ח

מז"ח, מונע זרימה חוזרת, הינו שם כולל למגוון פתרונות טכנולוגיים אשר מונעים חדירת מים מזוהמים למערכת המים המרכזית. קורס מתקיני מז"ח הינו קורס בו תלמדו להתקין את המכשור הייעודי לתחום, ותתרמו רבות לבריאות הציבור.

24/05/2016

מהם המקרים בהם אנו מחויבים להתקין מז"ח על פי החוק

מהם המקרים בהם אנו מחויבים להתקין מז"ח על פי החוק
חוקי המדינה בתחום המז"ח נקבעים על ידי משרד הבריאות, ונועדו לשמור על בריאות הציבור על ידי שמירה על איכות מי השתייה. באופן כללי ניתן לומר שבכל התפצלות של זרימת מי השתייה, חשוב להתקין מז"ח על מנת שנוכל למנוע חדירה חוזרת של מים מזוהמים מצינור אחד לצינור מרכזי יותר. חדירת זיהום כזו יכולה להיגרם משלל סיבות. שימוש בחומרי הדברה בשדות חקלאיים או גינות, והפצתם באמצעות מי ההשקיה הייתה עשויה לגרום לחדירת חומרים כימיים במעלה הזרם עד שיגיעו למי השתייה של כולנו. פגיעה בצינור וחדירת מזהמים מהסביבה עשויה להיות בעלת השפעה דומה, כמו גם קווי מים ללא שימוש אשר המים בהם עומדים זמן רב וצוברים חיידקיים ומזהמים שונים. המז"ח עושה שימוש בטכנולוגיות ייחודיות, אשר באופן כללי נועדו להבטיח לחץ נמוך יותר בצינורות הקצה מאשר בצנרת המרכזית.

מהו מסלול ההכשרה למתקיני מז"ח והיכן ניתן ללמוד את התחום

מתקיני מז"ח הינם אנשים אשר פועלם השקט מגן על בריאות הציבור. חדירת מזהמים למי השתייה עשויה לגרום לתחלואה בהיקפים אדירים, ולגרור מוות המוני עקב חשיפה לחיידקיים וגורמי תחלואה שונים. מתקיני מז"ח נדרשים לידע מקצועי נרחב, הכולל ידע הנדסי על מבנה תשתיות המים, ידע פיזיקאלי על מכניקה של זורמים, וכמובן ניסיון מעשי בהתקנה של אמצעי המז"ח השונים והתאמתם לסוג הצינור ולאופי המזהם הפוטנציאלי. קורס מתקיני מז"ח מספק הן מקצוע לחיים, והן ידע אשר יכול לשמש למגוון אדיר של מקצועות אחרים המשלבים טיפול במים או בהשקיה. אורך הקורס הינו לרוב בין שבעה לעשרה מפגשים. מסלול ההכשרה למתקיני מז"ח הינו בסגנון לימודי תעודה, ונלמד במספר מקומות.

רופין

המכללה האקדמית ברופין מעבירה מספר אדיר של לימודי תעודה לקהל הרחב. ניתן לעבור את מפגשי הקורס מתקיני מז"ח ברופין בצורה מקצועית ורצינית, תוך יחס אישי לכל תלמיד.

מוסדות הכשרה חקלאית

בשל החשיבות האדירה של המז"ח לחקלאות ולהשקיה בארץ, רוב המוסדות העוסקים בהכשרה של חקלאים כדוגמת הפקולטה לחקלאות ברחובות מעבירים הכשרות של התקנת מז"ח לקהל הרחב.

חשוב מאוד לעבור את הקורס רק אם התחום מעניין אתכם

התקנת מז"ח הינה חיונית לבריאות הציבור בארץ. התנהלות לא נכונה, או ביצוע רשלני עשוי בהחלט להשפיע על חייהם של מאות אנשים, ולפגוע בבריאותם. לכן, על כל מי שמבקש לעבור את ההכשרה להגיע בצורה רצינית לכל המפגשים, וללמוד היטב את החומר על מנת שיוכל לבצע את מלאכתו נאמנה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים