כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנה נכונה של ארגזי רוח

אחת מאופנות הדיור והבנייה של בתים צמודי קרקע בארץ הינה התקנה של גגות רעפים משופעים. התקנת גגות הרעפים בארץ עשויה להיראות משונה לצופה החיצוני. מבחינת משקעים אין די גשם או אפילו שלג בשנה שיצדיקו שיפוע ואיטום מסיבי כל כך. למרות זאת, מטעמי אסתטיקה בוחרים רבים להתקין על גג ביתם רעפים לתפארת.

25/05/2016

גגות הרעפים חשופים למפגעים

גגות הרעפים חשופים למפגעים
גגות הרעפים אמנם נראים טוב ומספקים איטום איכותי לגג הבית, אך הם אינם חפים מחסרונות. החיבור של הרעפים עם גג הבית הינו חשוף ביותר, מה שמאפשר חדירה הן של רוחות רבות עוצמה (אשר עשויות גם להעיף את הרעפים ממקומם על ידי יצירת לחץ מתחת לגג), והן של גשם אשר עשוי לחלחל כך אל קירות הבית.

ארגזי רוח הינם מוצר חובה בכל בית המכיל גג רעפים

ההשקעה הכלכלית המשמעותית בגג רעפים לכן עשויה להיות מבוזבזת לחלוטין. הפתרון לבעיות הללו מהם סובל גג הרעפים, הינו התקנה של ארגזי רוח ייעודיים. ארגזי רוח הינם מוצר אשר נועד להיות משולב בגג הרעפים. הם שמים חוצץ בין הרוחות והגשמים לשיפולי הגג, ובכך מונעים את הנזקים המבניים. נוסף על כך, לארגזי רוח ישנו גם תפקיד עיצובי משמעותי ביותר, והם יכולים לשמש על מנת לתת גימור יפה לתחתית הגג, כמו גם לבנייה של מרזב מוסתר. ישנו מגוון רחב של סוגי גגי רעפים, וחשוב לדעת להתקין אותם בצורה איכותית על מנת להפיק מהם את המרב.

מהם השלבים המרכזיים בהתקנה איכותית של ארגזי רוח?

כאמור, ארגזי רוח הינם מוצר חובה בכל בית אשר משלב בתוכו גג רעפים מובנה. השימוש בארגזי רוח, והצלחתם תלויים במידה רבה באיכות ההתקנה של המוצר עצמו. חשוב מאוד לדעת כי ישנו מגוון של חומרי גלם המשמשים לבנייה של ארגזי רוח, כשהפופולאריים ביותר הינם עץ, וארגזי רוח מאלומיניום אשר מאפשרים התקנה קלה יותר באופן יחסי, והינם עמידים יותר לאורך זמן. התקנה איכותית של ארגזי רוח מחייבת היכרות עם שלבי העבודה המרכזיים, תוך השמת דגש על זהירות, כמו גם התייעצות עם מומחים בתחום על מנת לבצע אותה בצורה מושלמת. שלבי העבודה המרכזיים להתקנת ארגזי רוח כוללים:
• מדידה: התקנה איכותית של ארגזי רוח תלויה לחלוטין באיכות המדידות שנעשה טרם הרכישה של הארגזים. גגות הבתים שלנו משתנים באורכם, ואפילו הזווית של השיפוע עצמו עשויה להיות בעלת משמעות לשם חיבור מוצלח של שני חלקי הארגזים זה לזה. בצעו את המדידה בזהירות רבה, תוך הקפדה על מדידה מדויקת מכל הבחינות, ורק לאחר מכן הזמינו את החלקים הדרושים לכם מספק איכותי.
• הרכבה: הרכבת ארגזי הרוח לאחר רכישתם מחייבת אותנו לבצע את העבודה בזהירות רבה. עבודה זהירה כוללת שימוש באמצעי אבטחה כגון רתמה ייעודית, מה שימזער את הסיכוי לפציעה. לאחר שאבטחתם את עצמכם, הרכיבו בזהירות את הארגז על גבי גג הרעפים, וקבעו אותו למקומו בעזרת הברגה במקומות המיועדים לכך.

חשוב מאוד לרכוש ארגזי רוח מהאיכות הגבוהה ביותר

חשוב מאוד לזכור כי ארגזי רוח הינם אביזר אשר מונע נזקים לבית. לכן, השקעה כספית בארגזי רוח איכותיים הינה בעצם חסכון כספי בתשלום על תיקונים לקירות הבית, או לגג הרעפים. מומלץ לכן לרכוש ארגזי רוח מאלומיניום או מכל חומר אחר רק לאחר בדיקה מעמיקה של השוק, ובחירת ספק איכותי, זמין ומקצועי, ולעיתים מומלץ לשקול בחיוב גם העזרות בו על מנת לבצע את ההתקנה בצורה מושלמת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים