כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע חשוב לבצע בדק בית לפני קניה?

שוק הדיור בארץ הינו אחד מהשווקים האכזריים ביותר בכל רחבי העולם. נדרשים סכומי עתק על מנת לרכוש יחידת דיור, והתוצאה של השקעה לא נכונה עשויה להיות הרסנית. לכן, חשוב מאוד לבצע בדק בית לפני רכישת נכס חדש.

29/05/2016

שוק הדיור בארץ הינו בעל מאפיינים ייחודיים, ודורש סכומי כסף אדירים מהמשקיעים בו

משבר הדיור בארץ עולה לדיון תקשורתי וציבורי אחת למספר שנים. המשבר נובע מהמחירים הגואים של שוק הדירות והבתים בארץ, אשר הופכים את היכולת של אדם ללא סכומי כסף אדירים מהוריו למחוסר יכולת למצוא קורת גג, גם אם יעבוד כל ימי חייו. המאפיינים הייחודיים של שוק הדיור, הופכים את ההשקעה בו לכדאית עבור משקיעים רבים המחפשים לקבל תשואה לכספם עקב עליית המחירים העקבית. פעמים רבות את קניית הדירה איננו עושים מקבלן אשר בנה אותה זה עתה, אלא מיד שנייה מהבעלים הקודמים, אשר אין לנו כל ידע בנוגע לאיך התייחס ושמר על הדירה. ההשקעה האדירה ברכישת דירה חדשה, הופכת את הטעויות אשר עשויות להתרחש ברכישה לא נכונה להרסניות מבחינה כלכלית, מאחר ואנו משקיעים לעיתים את כל חסכונותינו בבית החדש.

ביצוע בדק בית לפני רכישת דירה הינו הכרחי, וחשוב לשים בו דגש על מספר מאפיינים מרכזיים

ביצוע בדק בית לפני רכישת דירה הינו הכרחי, וחשוב לשים בו דגש על מספר מאפיינים מרכזיים
כאמור, הסיכון ברכישת דירה או בית חדש הינו עצום בכל קנה מידה. אנו עשויים להביא את עצמנו לסף פשיטת רגל עקב רכישת נכס אשר אינו עומד בסטנדרטים הבסיסיים אשר דרושים לנו. לכן, ישנה חשיבות עצומה לביצוע בדק בית לפני רכישת דירה. בדק בית הינו הליך במסגרתו אנו בוחנים את הדירה מכל צדדיה, ומוודאים כי אנו רוכשים אותה במצב התואם לטענת המוכר עצמו.

חשוב לשים בבדק בית דגש על מספר מאפיינים עיקריים:

• עובש בקירות: עובש הינו תוצר של רטיבות, ועשוי להשפיע על יציבות הקיר. נוסף על כך, עובש נחשב כמזיק לבריאות, ודורש לעיתים פירוק מוחלט של אריחים או טיח על מנת לחשוף את מקורו ולטפל בו. חשוב במסגרת בדק בית לבדוק סימנים של עובש במהירות האפשרית.

• מצב התשתיות בנכס: פעמים רבות אנו איננו מודעים למצב התשתיות השונות בנכס שרכשנו עד שנכנס לגור בו. איננו יודעים על מצבה של רשת החשמל, הביוב והמים. לכן, חשוב לשלב את הבדיקה שלהן במסגרת בדק בית.

יש לבצע בדק בית על ידי היעזרות בשירותי חברה מקצועית

מאחר ולבדק בית חשיבות כה רבה בקביעת איכות הנכס, והכדאיות של ההשקעה בו, מומלץ להשקיע סכום נוסף ולהיעזר בשירותי חברה מקצועית. רק כך נוכל להיות בטוחים שהשקענו את כספנו בתבונה, ושהבדק בית נערך כראוי, תוך תשומת לב מרבית לכל הדגשים הדרושים לנו, ובדיקה מקיפה של כלל הרכיבים בנכס.

המאמר באדיבות בדק נדל"ן http://www.bedek-nadlan.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים