כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לבצע עיצוב פנים לדירה קטנה?

ישנו מגוון של קשיים אשר משבר הדיור הערים עלינו. מחירי השכירות והדיור מאלצים זוגות ויחידם לגור בדירות קטנות, אשר על מנת לנהל בהם חיים נורמליים יש לחשוב הרבה על העיצוב הנכון והיעיל ביותר.

29/05/2016

משבר הדיור גרר רבים להתגורר בבתים ודירות קטנות באופן יחסי, הדורשות תשומת לב עיצובית

משבר הדיור גרר רבים להתגורר בבתים ודירות קטנות באופן יחסי, הדורשות תשומת לב עיצובית
משבר הדיור בארץ הוביל לעלייה מתמדת של מחירי רכישת הדירות, כמו גם מחירי השכירות עצמן. על מנת למצוא דירה, על רבים להתפשר מבחינת הגודל, ולהסתפק בנכס קטן משמעותית יותר ממה שהיו רוצים. זוגות רבים נאלצים לבחור בדירות קטנות באופן יחסי, אשר מאפשרות להם לנהל אורך חיים נורמאלי, אך דורשות תשומת לב רבה מבחינת עיצוב הפנים והיחס לכל חדר וחדר. הצורך להתפשר על דירות קטנות נובע בין השאר גם מקשיי הניוד בארץ, אשר מאלצים רבים לעבור למרכזי הערים על מנת להיות קרובים די הצורך למוקדי התעסוקה והעבודה. רבים בוחרים לשכור את שירותי מעצבת פנים לשם שיפור הנוחיות בדירתם, אך ישנם מספר דברים שניתן לעשות גם באופן עצמאי.

מהן השיטות הנפוצות לעיצוב פנים לדירה קטנה, ומהם היתרונות אשר ניתן להפיק מהן?

עיצוב פנים לדירה קטנה הינו אחד מהאתגרים העיצוביים החמורים ביותר. מצד אחד, עיצוב פנים הבית הוא ההזדמנות שלנו להביע את עצמנו, וליצור חלל בצלמנו ודמותנו, בו נחוש הכי בנוח בעולם. מצב שני, הגודל המזערי של הדירה מאלץ אותנו לשים לב לפרטים רבים, על מנת שלא נשגה ונעשה שימוש לא ראוי במרחב המצומצם שעומד לרשותנו. השיטות הנפוצות לעיצוב פנים לדירה קטנה, לפני הזמנת מעצבת פנים, כוללות בין השאר:

• חלוקת חדרים פנימית: פעמים רבות הבעיה הגדולה בדירות קטנות איננה הגודל עצמו, אלא המחסור היחסי בחדרים. אנו נאלצים להתפשר ולעבוד בחדר השינה, ללמוד במטבח, ולעשות שלל וויתורים אשר פוגעים לנו ברמת החיים. על ידי חלוקת חדרים פנימית, ניתן להתחמק מהבעיות הללו. חלוקת חדרים פנימית כוללת הצבת ארון החוצץ בין חלקי החדר השונים, או כל פריט אחר.

• שימוש בממד הגובה: למראית עין, בחדר קטן אין כמעט שטח מספק למיטה, על אחת כמה וכמה לפינת עבודה. מדובר לרוב בטעות. ניתן תמיד להשתמש בממד הגובה, המאפשר לנו לפנות שטח רב של רצפה. ישנו מגוון עצום של מיטות על עמודים, הנקראות מיטות גלריה, אשר ניתן לשים מתוכם פינת עבודה, ולמעשה אינן מבזבזות כמעט שום חלק משטח החדר.

ניתן להיעזר במעצבת פנים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר

חשוב לזכור כי עיצוב דירה קטנה הינו קשה ביותר, ורב חשיבות לרמת החיים שלכם בביתכם החדש. לעיתים, אין לנו את הידע הדרוש לבצע את התהליך, ולכן יהיה לנו קל בהרבה פשוט לשכור את שירותיה של מעצבת פנים איכותית.

המאמר באדיבות לירז חזן http://www.il-design.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים