כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי נטורופתיה

אם אתם אוהבים את העולם של הרפואה המשלימה ורוצים לסייע לאחרים ולכם לחיות חיים בריאים יותר – יכול מאוד להיות שלימודי נטורופתיה יהיו מתאימים בדיוק עבורכם. נטורופתיה היא אחד התחומים המרכזיים של עולם הרפואה המשלימה, ומטרתה היא ללמד אנשים להשתמש בטבע כדי למנוע מחלות, וזאת בעיקר באמצעות שינוי של תזונה.

30/05/2016

התפיסה שעומדת בבסיס הנטורופתיה

התפיסה שעומדת בבסיס הנטורופתיה
נטורופתיה מתבססת על התפיסה, לפיה גוף האדם יכול לרפא את עצמו ממחלות או לא לפתח מחלות, אם נותנים לו את היסודות הנכונים ומנטרלים את הגורמים שמפריעים לו.

הכללים של הנטורופתיה

• יש לקדם את יכולת הריפוי העצמית של הגוף
• כל חולה הוא מכלול של גוף ונפש ואחד משפיע על השני
• המטופל צריך לקחת אחריות מלאה על גופו ועל בריאותו
• הריפוי צריך להיות של הגורם למחלה ולא של הסימפטומים
• אין לפגוע במטופל או לסכן אותו

ומה בקשר לרפואה מערבית?

חשוב לציין, כי לימודי נטורופתיה מספקים לסטודנטים את הכלים להעברת יכולות הריפוי העצמי, אולם אינם מבטלים את הרפואה הקונבנציונלית אלא משלימים אותה. אמנם הרבה מאוד נטורופתים מתנגדים לחיסונים בטענה שלגוף יש יכולת עצמאית לרפא את עצמו, אולם השיטה עצמה אינה מבטלת לגמרי את הצורך להיעזר בתרופות.
השילוב הזה בין הרפואה המערבית לבין התפישה שבסיס הנטורופתיה מאפשר לנטורופתים לכוון את המטופלים שלהם על עבר מניעת התפרצותן של מחלות ואל עבר ריפוי שלהן ללא שימוש בתרופות.

משך הלימודים

לימודי נטורופתיה נמשכים 4 שנים ומשלבים שיטות שונות מהרפואה המשלימה לצורכי אבחון. האבחון מתבצע על פי העין, כף הרגל ואפילו שפת הגוף, וכל הטכניקות האלה נלמדות במסגרת תוכנית הלימוד. במהלך הלימודים נלמדות גם טכניקות ריפוי שונות בהן יכול הגוף להשתמש כדי לרפא את עצמו, לרבות תזונה נכונה, תנועה, עיסויים, שמירה על היגיינה, שימוש בצמחי מרפא, תרגול נשימה הוליסטית ועוד. בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים שעומדים בכל דרישות הקורס בהצלחה תעודת גמר מקצועית בנטורופתיה (N.D), המאפשרת להם לעסוק בתחום. בחלק ממוסדות הלימוד מקבלים הסטודנטים שבחרו בלימודי נטורופתיה תעודות נוספות, כגון רפלקסולוגיה, תזונה קלינית, פרחי באך ועוד.

היכן לומדים נטורופתיה?

יש לא מעט מכללות מקצועיות ומוסדות בהם ניתן להתחיל בלימודי נטורופתיה. מומלץ מאוד שהמכללה בה בוחרים תהיה מוכרת על ידי איגוד הנטורופתים הישראלי, ושהמדריכים המעבירים את הקורסים השונים יהיו נטורופתים מוסמכים ומנוסים. אם גם אתם רוצים להכיר את יכולות הריפוי המופלאות של הגוף ושל הנפש, ולהעניק אותן לעצמכם ולאחרים – אין ספק שלימודי נטורופתיה הם המסלול הנכון עבורכם. בצעו סקר קטן, קבלו המלצות על מוסדות לימוד מתאימים הקרובים למקום מגוריכם, ואנחנו בטוחים שבסיום הלימודים תוכלו להעניק את הטיפול הטוב ביותר לאחרים ולעצמכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים