כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס טכנאי טלוויזיה

למרות שבשנים האחרונות השימוש בטלוויזיה הולך ופוחת, היא עדיין נחשבת לאחד המכשירים החשובים ביותר בעולם המודרני, ולכל אחד מאתנו יש בה שימוש נרחב בשעות הפנאי. משום כך, ברור שישנם צורך באנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר עבור תיקונים וטיפולים בטלוויזיות.

02/06/2016

קצת על החשיבות הגדולה של הטלוויזיה ושל טכנאי הטלוויזיה בעולם המודרני

קצת על החשיבות הגדולה של הטלוויזיה ושל טכנאי הטלוויזיה בעולם המודרני
מכשיר הטלוויזיה הפך, מאז המצאתו לפני כמה עשרות שנים, לחלק בלתי נפרד מהחיים בעולם המודרני והמערבי. נדמה כאילו אנחנו מחוברים למסכי הטלוויזיה מהיום שבו אנחנו נולדים – כיום ישנם ערוצים המיועדים לתינוקות, לילדים, לבני נוער, לצעירים, למבוגרים, לקשישים, לדוברי שפות זרות, לחובבי כל ז'אנר באשר הוא, ואפילו לכלבים! כעת, אפשר לדבר על ההשפעות החברותיות של החיבור שלנו למסכי הטלוויזיה, שהולכים והופכים מודרניים, גדולים יותר אך גם דקים יותר משנה לשנה, והולכים והופכים משוכללים יותר משנה לשנה – אבל אפשר גם לדבר על הרווח שניתן להפיק מהתלות הגדולה מאוד של האדם המודרני בטלוויזיה שלו. בגלל התלות הגבוהה שלנו במכשיר הטלוויזיה, אנו זקוקים לאנשי מקצוע שתפקידם לתקן ולתת שירות עבור מסכי הטלוויזיה השונים הקיימים בשוק כיום.

איפה לומדים ובאיזה היקף?

בכדי להיות טכנאי טלוויזיה, ישנן דרישות מקדימות לא מחמירות מאוד בדרך כלל – במרבית המקרים, הדרישה של מוסדות הלימודים השונים היא ל-10 שנות לימוד, או 12 לכל היותר. בכל מקרה, המוסד הידוע ביותר בו ישנה הכשרה מקצועית לתחום טכנאות הטלוויזיה הוא המנהל הטכני, בית הספר לטכנאי שירות – והקורס שמוצע בו הוא קורס מכשיר ומסמיך לתעודת טכנאי בתחום. מסגרת הלימודים היא מסגרת דינמית – ישנם לימודי ערב המתרחשים במתכונת דו שבועית, לימודי שישי במתכונת חד שבועית, או לימודי אחד על אחד עם הכשרה צמודה מטכנאי מנוסה. תנאי המעבר והקבלה של התעודה הם נוכחות בכ-80% מהיקף הקורס מבחינת שיעורים, וציוני מעבר של הבחינות השונות בציון 60.

מה לומדים?

ישנם כמה וכמה נושאים הנלמדים במסגרת ההכשרה של טכנאי טלוויזיה, ובכולם טכנאי טוב צריך להתמצא היטב. הנושאים השונים הם יסודות החשמל והאלקטרוניקה, כרטיסי המסך, היכרות עם ספקי הכוח של טלוויזיות מודרניות, דרייברים, איתור ותיקון תקלות, וכמובן לימודים המוכוונים לטלוויזיות השונות הקיימות בשוק כיום – טלוויזיות CRT (שהולכות ונעלמות מהעולם), טלוויזיות LCD, טלוויזיות פלזמה וכמובן שגם טכנולוגיית ה-LED החדישה – ועבור כל טלוויזיה יש להכיר את עקרונות התאורה השונים והעבודה הנכונה עם כל אחת מהן.

עם הכשרה איכותית ומסמיכה בתחום, ניתן להפוך לאיש מקצוע מוביל ובעל חשיבות רבה

ההכשרה שעליכם לעבור אם אתם רוצים להיות טכנאי טלויזיה היא לא הכשרה מפרכת, אך בהחלט מדובר במסגרת מקצועית ומסמיכה, שנדרשת השקעה בה. עם זאת, ההשקעה הזאת היא כאין וכאפס לעומת אפשרויות התעסוקה לאחר מכן – וכאמור, כל עוד יש לאנשים צורך נרחב בטלוויזיות, יש גם צורך בטכנאים ברמה הגבוהה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים