כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דגשים לקניית דירה בראש פינה

ראש פינה נמצאת במגמת פיתוח מרשימה וכבר שנים היא נחשבת לאחת המושבות המומלצות של אזור הצפון. לכן, היצע הדירות קטן ביחס לביקוש ותהליך חיפוש אחר דירות למכירה בראש פינה עשוי להיות משימה קשה.

05/06/2016
ניתן להקפיד על מספר כללי מפתח כדי לקצר את תהליך הרכישה. חשוב בעיקר להכיר את הדגשים לקניית דירה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. יש להתחיל בסקירת זכויות כלליות של הקונה והמוכר, ברשימת הבדיקות המומלצות טרום הקניה ובטיפים להשגת מקורות מימון אטרקטיביים.

זכויות הקונה ובדיקות טרום קניה

ראשית, ישנם דגשים שמתייחסים לכל עסקת נדל"ן ולכן רלוונטיים גם עבור מי שמחפש דירות למכירה בראש פינה. ההבדל העיקרי הוא בין רכישת דירה חדשה לרכישת דירה משומשת. במידה ומדובר בדירות חדשות, החוק מעניק הגנה לרוכש ומסייע לו לשמור על זכויותיו. לעומת זאת, מוכר או רוכש של דירה משומשת צריכים לחשוב על הנקודות החשובות עבורם ולגלם אותן בחוזה. יש להודיע על כך לעורך הדין שמייצג את האינטרס של הלקוח ולהכניס סעיפים להסכם המכר.

חתימה על חוזה – רק לאחר ביצוע בדיקה מקיפה

כמו כן, מומלץ לחתום על חוזה עבור דירות למכירה בראש פינה רק אחרי ביצוע בדיקות. בדיקות טרום קניה מתבצעות מול הרשות המקומית, בדירה ובבניין, בסביבה ובהיבט המשפטי. הדגש הוא על בדיקה משפטית של עורך דין עם התמחות בדיני מקרקעין ועל התאמת העסקה לצרכי הלקוח. בנוסף, יש לנצל את ההזדמנות על מנת לברר על משכנתאות, סיוע ממשלתי ברכישה ומקורות מימון. אפשר גם להיעזר בפרסומים של המועצה המקומית ראש פינה וליהנות מהטבות לתושבי המקום.

איפה נמצאת הדירה המושלמת בראש פינה?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין אזור נדל"ן אחד מושלם בראש פינה וכל קונה יכול להמליץ על סביבה שונה. הדגש הוא על התאמת הנכס לצרכים הספציפיים ולאופי ההשקעה. מי שלא מכיר את ראש פינה צריך להגיע למקום לפחות פעם אחת, להתייעץ עם תושבים ולקבל מידע דרך אתרי האינטרנט. אחרים יכולים להשתמש בניסיון שעומד לרשותם על מנת לסנן בין הצעות נדל"ן ולמצוא את הנכס שיניב עבורם את התשואה הגבוהה ביותר.
ראש פינה נמצאת למרגלות הר כנען והעיר צפת ולכן רכישת נכס במושבה יכולה להתאים גם למי שעובד בסביבה. מומלץ לבדוק את מידת הקרבה של דירות למכירה בראש פינה למוסדות חינוך, בריאות, רווחה ותרבות ואת אזורי התעסוקה והמסחר. נכון להיום יש אזור מסחר עיקרי אחד בראש פינה, אך סביר להניח שהמושבה עוד תמשיך ותתפתח.

טרם רכישת הנכס מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע

רכישת נכס נדל"ן היא השקעה לטווח ארוך וכך יש להתייחס אליה. לא כדאי לקבל החלטות על בסיס אינטואיציה בלבד, אלא להשקיע לפחות כמה שבועות בהכנה מוקדמת. אפשר להתייעץ עם עורכי דין ואנשי מקצוע ולחתום על חוזה רק לאחר שמבצעים את כל הבדיקות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים