כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איטום דירות גן

בית צמוד קרקע או דירת גן הם בהחלט דבר שרבים מאיתנו שואפים אליו. בית קטן רק שלכם, עם הגינה בה תגדלו את הירקות והצמחים. אין ספק כי מדובר ביתרון גדול מאוד. עם זאת, דירות גן ובתים צמודי קרקע מזמינים התמודדות ותחזוקה שדירות בניין לא דורשות כלל וכלל.

14/06/2016

עבודות תחזוקה לדירות גן

עבודות תחזוקה לדירות גן
בין שלל עבודות התחזוקה הנדרשות ניתן לציין קודם כל את תחזוקת הגינה החשובה. מלבד עבודות הגינה יש להתמודד עם מזיקים וחרקים אשר עלולים לחדור לבית ולהפריע. בנוסף, יש לתחזק כראוי את הדק והפרגולה הנמצאים בגינה. נושא נוסף המעסיק את בעלי דירות הגן או הבתים צמודי הקרקע הוא איטום ראוי של הקירות.

מדוע איטום לדירות גן הוא כל כך חשוב?

דירות גן ובתים צמודי קרקע הם מן הסתם מבנים אשר נוגעים ישירות בקרקע. למגע הישיר עם הקרקע יש מספר השפעות על המבנה והקירות. הסכנה המשמעותית ביותר היא כמובן רטיבות – חדירה של מים ונוזלים מהקרקע אל קירות המבנה. המים מגיעים לרוב כמי גשמים, אשר נאגרים בקרקע ובאים במגע עם יסודות המבנה והקירות. לכן, עניין האיטום חשוב במיוחד לקראת עונת החורף והגשמים. הסכנה היא לא רק בקירות החיצוניים או באלו אשר באים במגע עם הקרקע – הקירות הללו סופחים את המים מהקרקע ומעבירים אותם אל הקירות הפנימיים. כך שבסופו של דבר הרטיבות עלולה להגיע כמעט לכל חלקי הבית. אל תטעו – רטיבות עלולה לטפס מספר מטרים מעל פני הקרקע.

מה הן הסכנות שברטיבות בקירות?

רטיבות בקירות פוגעת בקירות הבית בדרכים שונות. בראש ובראשונה, נראה את התקלפות הצבע שעל הקיר. הרטיבות גורמת לשכבת הצבע להיהרס וכתוצאה מכך להתקלף. בנוסף, במקומות בהם קיימת רטיבות מתחילים להתפתח פטריות ועובש. פטריות ועובש עלולים לגרום לשלל בעיות בריאותיות והם בהחלט מסוכנים לנשימה. בנוסף, הרטיבות בקירות עלולה לפגוע בתשתיות השונות הנמצאות בתוך הקירות. לדוגמא – תשתית הצנרת הנמצאת בקירות תהיה חשופה לרטיבות, כתוצאה מכך הצינורות עלולים להיפגע וכך ייגרם נזק משמעותי מאוד.

כיצד ניתן לזהות רטיבות בקירות?

רטיבות מהקרקע תופיע כמובן בהתחלה בחלק התחתון של הקירות, מעט מעל איזור הפנלים. סימן נוסף הוא רטיבות סביב המשקופים.

כיצד מתבצע איטום דירות גן ובתים צמודי קרקע?

את עבודות האיטום מבצעים קבלני איטום. עבודות האיטום יוצאות מנקודת ההנחה כי כלל חלקי המבנה הבאים במגע עם הקרקע חייבים להיות אטומים. על כן, במידה ותבצעו עבודות איטום יהיה צורך לפנות חלק מהקרקע על מנת להגיע אל חלקי המבנה השונים.

כיצד לבחור קבלני איטום מתאימים?

הקפידו לבחור קבלי איטום מקצועיים ומיומנים. איתור נכון של הרטיבות ובחירת דרך ההתמודדות המתאימה יכולה להיעשות בצורה טובה רק על ידי קבלני איטום בעלי ניסיון נרחב בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים