כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למה צריך בכלל ללמוד אנגלית?

בעולם בו התקשורת והמדיה הן מיידיות וחובקות עולם, וכל אדם יכול לדלות מידע ולתקשר עם גורמים ממדינות שונות בכל רגע נתון, נחוצה לו שפה גלובלית, כלל עולמית, בעזרתה יבנה את גשר התקשורת בינו לבין העולם. במציאות כזו, עולה הצורך בידיעת שפה זרה על בוריה, והאנגלית היא האפשרות המוצלחת ביותר.

14/06/2016
מי מאיתנו לא חיפש מידע ברשת האינטרנט? המידע נמצא שם, זמין בכל עת, אך אם ברצונך להגיע למקורות מידע איכותיים ואמינים בנושאים מקצועיים – תיאלץ לקרוא אותו באנגלית. האנגלית, בהיותה מקובלת כשפה כלל עולמית, תאפשר לך לקרוא מאמרים ולהיחשף למידע מקצועי בכל נושא שתחפוץ.

שירה

אוהבי השירה יודעים, שאין מקום להשוות בין קריאת שיר בשפת המקור לקריאת שירה מתורגמת. אמנם, מתרגם טוב הוא אמן בפני עצמו, ויכול לדייק בדקויות ובריבוי משמעויות, אך אין הגיונה של שפה אחת וההיסטוריה שלה דומים לאלה של שפה אחרת. לכן, קריאת שירים שנכתבו באנגלית בשפת המקור שלהם תעניק לקורא תענוג מירבי. באותה מידה, אוהבי המוסיקה הקלה ייהנו שבעתיים משירי הלהקות האהובות עליהם, כאשר יבינו את המילים בשיריהן.

אנשי העולם הגדול

כל מי שטייל בחו"ל יודע עד כמה חשובה השליטה בשפה האנגלית לתייר ולמטייל. היא פותחת בפניו את האפשרות לתקשר עם בני המקום, לקרוא שלטי רחובות ושמות תחנות ברכבת התחתית. אפילו דברים פשוטים כמו הזמנת מנה במסעדה הופכים למסובכים כאשר אין לך דרך להבין את התפריט. לצעירים היוצאים לטיולים ארוכים תאפשר האנגלית לקשור קשרים עם טיילים מארצות שונות, והרי זה אחד היתרונות של הטיול הגדול: להכיר צעירים מרחבי העולם, להרחיב את הרשת החברתית שלך וללמוד מקרוב על תרבויות ומציאויות אחרות מזו המוכרת לנו בישראל.

אוצרות השפה

מעבר ליתרונות הקונקרטיים של שליטה בשפה האנגלית, קיים יתרון משמעותי לא פחות. לכל שפה מנגנון הגיון פנימי משלה. זה מתבטא בכללי הדקדוק, באוצר המילים, במגוון האותיות המשתנה, במצלול ובסך הכול הנוצר מכל מרכיבי השפה. רכישת שליטה בשפה זרה מקנה לאדם כבונוס את נתיבי ההיגיון הפנימיים של אותה שפה, וכך מגמישה את כישוריו הקוגניטיביים ומרחיבה אותם.

התקדמות מקצועית

את המובן מאליו עדיין לא ציינו, ויש לתת לו את המקום הראוי במאמרנו. בימינו, כאשר חברות קושרות עסקים חובקי עולם, אם ברצונך להתקדם ולהתמקצע, המציאות מחייבת שתהיה לך שליטה טובה באנגלית. בין אם מדובר בצורך לנסוע במסגרת עבודתך למדינות ברחבי העולם, בקריאת מאמרים מקצועיים או בפגישות ובסמינרים בינלאומיים, עליך לשלוט באנגלית על מנת שלא תמצא עצמך מחוץ למעגל.

לסיכום

לאור הנאמר, מומלץ ואפשרי ללמוד ולשפר את האנגלית השגורה בפיך, וכיום תמצא מגוון קורסים, מתוכם תוכל לבחור את הקורס שישרת את מטרותיך. תוכל ללמוד אנגלית מדוברת, אנגלית מקצועית, אנגלית טכנית וכן הלאה. אפשר לעצמך להתקדם ולהתפתח ללא מעצורי שפה, כפי שראוי ומגיע לך.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים