כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהן דרישות העבודה של מאמן כושר אישי?

מאמני כושר אישיים הם אנשי מקצוע רלוונטיים וחשובים עבור הבריאות והמראה של רבים מאתנו, וחשוב להכיר מהי ההכשרה ומהן דרישות העבודה של מאמנים איכותיים בתחום זה.

14/06/2016

התפקיד המשמעותי שתופסים מאמני כושר אישיים בעולמנו כיום

התפקיד המשמעותי שתופסים מאמני כושר אישיים בעולמנו כיום
אורח החיים של מרבית האנשים בעולם המערבי הוא אורח חיים שמכונה בעולם הרפואי ובייחוד בתחום רפואת הספורט "אורח חיים יושבני". הכוונה בביטוי הזה היא לכך שמרביתנו, לדאבוננו, מבלים את מרבית היום שלנו בישיבה – אנחנו עובדים בישיבה, אנחנו נוהגים בישיבה, אנחנו נחים בישיבה, אנחנו לומדים בישיבה, עד שאנחנו עוברים לשכיבה במיטה שלנו. משום כך, רבים מאתנו מתקשים לשמור על המראה שלהם ועל שגרת החיים הבריאה שלהם, ומשום כך בשנים האחרונות קמה מגמה נגדית – של אנשים שמקפידים על כך באופן אישי ומקצועי, ומכוונים בהדרכתם המקצועית את האנשים שאיתם לשמירה על כושר ובריאות. אלה הם, כמובן, מאמני כושר אישיים, ולפני שאתם חושבים שזה בדיוק מה שאתם צריכים להיות, כדאי מאוד להכיר מהן דרישות העבודה והלימודים של מאמן כושר אישי.

מה דרישות העבודה?

אמנם הדבר יחסית קלישאתי וברור מאליו, אבל בטרם אנחנו מדברים על כל דרישה טכנית מצדו של מאמן כושר אישי, חשוב מאוד להבין כי התנאי הראשוני והחשוב ביותר הוא התשוקה למקצוע ואורח החיים המלא שמוקדש לו – כושר הוא לא מקצוע בלבד בשום מקרה, אלא אורח חיים מלא ובריא שממנו מקנים גם למתאמנים השונים של מאמן הכושר האישי. מעבר לכך, ישנן כמובן גם דרישות טכניות, ובמרבית המקרים בכדי לעסוק בתחום באופן מקצועי יש צורך להציג תעודה המכשירה בתחום אימון הכושר האישי מטעם אחד המוסדות המלמדים את התחום. מעבר לכך, מאמן הכושר האישי צריך להיות גם בעל ידע בתזונה נכונה, ועם הכשרות משלימות נוספות כמו מתן עזרה ראשונה.

כיצד נראית ההכשרה?

הכשרה של קורס למאמן כושר אישי היא הכשרה מקצועית שעוברת במוסדות הייעודיים בתחום זה, וישנם כמה וכמה כאלה פעילים בישראל כיום. במסגרת ההכשרה, שאורכת בין חודשיים לשישה חודשים, נלמדים נושאים רבים בתחום הכושר והבריאות – החל בתרגולים עצמם ובטכניקות השונות שחשוב לכל מאמן להכיר, וכלה במדע מאחורי כל אחד ואחד מהם. מעבר לכך, כפי שהסברנו נלמדים גם נושאים כמו תזונה, בכדי לתת למאמן הכושר האישי את היכולת להעניק ללקוחות שלו מקסימום ייעוץ ושירות בריאותי.

הכירו את התחום היטב

מאמן כושר אישי בעולם שלנו כיום הוא הרבה יותר מדמות שמסבירה לנו איך לרוץ ומתי. מדובר, הלכה למעשה, באיש מקצוע שנותן מהמקצועיות ומהיכולת שלו לבריאות שלנו מקצה לקצה, ומשום כך ההכשרה הנדרשת לאנשי מקצוע אלה היא לא עניין של מה בכך.


המאמר באדיבות http://www.personaltrainers.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים